Show se rozšíří o volné jízdy aut a motocyklů na velkém okruhu

29.06.2017 15:08

S novinkou přišli organizátoři akce The Most Show, která o víkendu 29. a 30. července nabídne návštěvníkům mosteckého autodromu celou řadu sportovních, kulturních i gastronomických zážitků. Místo původně plánovaného nedělního motocyklového závodu Valentinos se zájemci mohou svézt od 09:00 do 18:00 hodin na velkém závodním okruhu ve svém autě či na motocyklu. „Zařazení volných jízd do programu The Most Show umožnilo právě zrušení závodu. Příležitost prověřit si své řidičské schopnosti na dráze tak bude mít každý,“ upřesnila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Testovat techniku na velkém okruhu mohou už v pátek a v sobotu také závodní týmy. V pátek 28. července bude okruh týmům k dispozici po tři půlhodinové úseky, a to od 11:30, od 14:30 a od 16:00 hodin. V sobotu 29. července pak týmy mohou testovat od 9:30 do 12:00 a poté od 15:00 do 18:00 hodin. „Závodní týmy rozřadíme do kategorií, takže zatím není jasné, jaké vozy jednotlivé termíny obsadí. Konkrétní informace zveřejníme na webových stránkách autodromu v týdnu od 3. července. Budu rád, když se mi zájemci o testování předem přihlásí, a to i nezávazně, na e-mailovou adresu krafek@autodrom-most.cz,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

Cena za jízdu po okruhu po dobu 25 minut je stejná pro veřejnost i závodní týmy. Za osobní vůz či závodní speciál poplatek činí 1 100 korun, za motocykl 700 korun.

Návštěvníci se dále mohou těšit v sobotu na závody série DMV GTC pro cestovní vozy i GT speciály na velkém okruhu, na malém okruhu na polygonu si to po oba víkendové dny zase rozdají o body do evropského šampionátu minibiků mladí talentovaní jezdci na maloobjemových speciálech. Kdo se nabaží rychlých a silných strojů, může se nechat zlákat přehlídkou kulinářských specialit z různých zemí světa. Na své si přijdou i milovníci dobré muziky, v sobotu zahraje původně mostecká, dnes už kultovní rocková a taneční kapela Laura a její tygři. Živelnou show skvělých muzikantů se zpěvačkou Lucií Bakešovou doplní americký kytarista a zpěvák Dani Robinson a bluesová kytarová legenda Luboš Andršt.

Program začíná v v sobotu v 09:00 hodin a končí před půlnocí. Food Festival s řadou zajímavých novinek z oblasti gastronomie a ochutnávkami tradičních i netradičních alkoholických a nealkoholických nápojů pak pokračuje i v neděli 30. července, která je vyhrazena nově právě i volným jízdám aut a motocyklů pro veřejnost na velkém okruhu autodrom. Pořadatel proto nabízí zájemcům možnost přespat v areálu autodromu ve vlastním karavanu či ve stanu.

Zájemci se mohou také svézt na moderní, šestisetmetrové venkovní motokárové dráze s kvalitním asfaltovým povrchem, kde si mohou pronajmout motokáry Sodi 200 RX7 či Sodi 270 RX7. Na sousední offroadové dráze je pak možné prohánět zcela novou čtyřkolku Buyang Delta Force 300 4x4.

Vstupné na dvoudenní show je pouhých 150 korun, a to včetně tří výše zmíněných koncertů. Děti a mládež do 18 let mají vstup na akci zdarma. Parkovné za odstavený vůz v areálu autodromu vyjde na 50 korun, za noc strávenou v karavanu či ve stanu pořadatel vybírá poplatek 200 korun. Podrobné informace o The Most Show zájemci najdou zde.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři