Školení s odpočtem trestných bodů dle vládních nařízení pokračuje

10.03.2021 12:31

Mostecký autodrom nadále organizuje školení s následným odpočtem trestných bodů na výcvikových plochách polygonu. Řidiči, kteří nastřádali kritický počet bodů a hrozí jim zabavení řidičského průkazu, tak mají stále šanci tomuto riziku předejít. Vláda totiž udělila výjimku z nařízení o omezení volného pobytu osob, které platí ve dnech 1. až 21. března. Výjimka pro vycestování z okresu s trvalým pobytem do jiného okresu se vztahuje také na vzdělávání včetně praxe a zkoušek.

„Povolena je tak například výuka v autoškolách a právě i školení s odpočtem bodů. Všem našim klientům, kteří se na školení přihlásí, posíláme formulář pro cesty mimo okres. Stačí ho vyplnit a zaškrtnout účel cesty. Mohou se jím prokázat při případné policejní kontrole,“ vysvětlila ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Upozornila, že termín školení s odpočtem bodů v neděli 7. března už je plně obsazen, zájemci se však mohou hlásit na další březnové termíny. „Vypsali jsme ještě tři, a to v pátek 12. a v sobotu 20. a 27. března. Objednat se řidiči mohou zde. Vzhledem k opatřením proti šíření epidemie koronaviru je nutné chránit si nos a ústa respirátorem třídy FFP2 nebo KN95,“ upřesnila ředitelka.

Splnit veškeré nutné podmínky řidiči musejí v týdenní lhůtě před samotným školením. Je určeno pro řidiče, kteří mají  ke dni podání žádosti v registru řidičů body za jednání zařazené do hodnocení za porušení povinností podle zvláštního právního předpisu. Nesmějí mít v součtu zaznamenáno více než deset bodů, zároveň žádný z přestupků nesmí být ohodnocen šesti a více body. Potvrzení o absolvování školení bezpečné jízdy má platnost 30 dní ode dne vydání, řidič tak musí podat žádost o odečet bodů v této lhůtě. Při splnění podmínek budou řidiči z registru odečteny tři body.

Řidiči se školí pod dohledem instruktora bezpečné jízdy vždy od 08:00 do 15:00 hodin, absolvují teoretickou výuku a praktický výcvik. Školení zahrnuje teorii řízení, výčet nejčastějších příčin dopravních nehod a způsob jejich předcházení, důsledky protiprávního jednání řidičů motorových vozidel či prevenci řešení mimořádných událostí v silničním provozu.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři