Sobotní Czech Truck Prix nabídla napínavé souboje a vítězství Adama Lacka

03.09.2016 21:29

Nervy drásající boj nabídli aktéři prvních dvou sobotních závodů víkendového pokračování evropského šampionátu okruhových tahačů FIA ETRC na mosteckém autodromu. Šestý závod letošního seriálu přivítali v Mostě pod názvem Czech Truck Prix už počtyřiadvacáté. Nejprestižnější podnik každoročního kalendáře přilákal i tentokrát velké množství diváků, kteří si adrenalinovou podívanou na rychlé a silné vozy mohli zpestřit i celou řadou aktivit bohatého doprovodného programu.

V prvním ostrém měření sil truckerů dominovali startovnímu poli nejlepší jezdci průběžného pořadí. Němec Jochen Hahn s vozem MAN a domácí Adam Lacko z roudnického týmu Buggyra International Racing System. Lacko odjezdil celý závod v těsném závěsu za Hahnem, útok si přichystal do posledního kola. Snaha o předjetí se neobešla bez kontaktu, který odnesla pneumatika Hahnova trucku. Ve výjezdu z poslední zatáčky pak Lacko využil vyšší rychlosti, a svého rivala na cílové rovince zdolal. Radoval se tak z cenného vítězství, kterým umazal pět bodů z celkem třináctibodového Němcova náskoku. Další velký úspěch zaznamenala i Steffi Halm rovněž s tahačem MAN. V obou sobotních závodech totiž dokázala dojet na bronzové příčce.

Druhý závod, do něhož prvních osm jezdců z prvního klání startuje v obráceném pořadí, pro sebe rozhodl rovněž v divácky atraktivní koncovce Brit Ryan Smith na MANu. O vítězství se přetahoval s Němcem Rene Reinertem, vybaveným shodnou značkou trucku. Třetí místo udržela před dotírajícím Lackem skvělá Halm. Hahn skončil pátý, Lacko tedy v sobotu snížil jeho náskok v čele šampionátu na sedm bodů. Souboj ostřílených borců tak slibuje skvělé pokračování i v obou nedělních závodech. Celkové výsledky obou sobotních závodů zájemci najdou zde a zde.

Ani letos nechybí v nabídce FIA ETRC vložené závody, a to série Clio Cup CE a KIA Lotos Race. Vítaným doplňkem je pak bezesporu letos obnovený, mezi jezdci i diváky velmi oblíbený okruhový šampionát Škoda Octavia Cup. Na atraktivitě mu neubrala ani skutečnost, že se v Mostě jede jako volný závod, jehož výsledky se do průběžného pořadí šampionátu nezapočítávají.

Úspěch Adama Lacka v domácím prostředí napodobil Tomáš Pekař, který se jako jezdec účastní série Clio Cup i Škoda Octavia Cup. Zatímco v prvně jmenované nenašel v sobotním závodě přemožitele a ve svém Renaultu zvítězil s pohodlným náskokem sedmi vteřin, v cupové Octavii třetí generace nestačil jen na Poláka Adama Rzepeckiho. Českou radost korunoval třetím místem Michael Vorba.

Czech Truck Prix pokračuje v neděli zbylými dvěma závody tahačů a dvěma závody série KIA Lotos Race. Závěrečné závody mají na programu šampionát Škoda Octavia Cup a pohárový Clio Cup.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři