Sobotní závod v Mostě: Skvělý König i nový traťový rekord!

07.08.2021 20:32

První víkendový závod mistrovství světa v Mostě udělal velkou radost především českým fanouškům. Oliver König zajel svůj životní výsledek a radost nezmenšila ani pozdější penalizace a přesun na třetí pozici.

První den mosteckého závodního víkendu si návštěvníci užívali krásného počasí i dramatických výkonů na trati. V závodě třídy Supersport 300 zazářil 19letý Oliver König. Po dramatické koncovce, v které se pořadí prvních sedmi jezdců neustále měnilo, protnul cílovou čáru nakonec jako druhý. Následná penalizace za přejetí traťového limitu ho bohužel odsunula na třetí příčku, ale i tak jde o životní úspěch českého jezdce.

Nudný rozhodně nebyl ani závod v královské kubatuře superbiků, kde čeští fanoušci fandili Karlu Hanikovi. Ten bohužel už takové štěstí neměl. Podařilo se mu posunout z osmnáctého místa na patnácté, ale pak spadnul v šikaně na konci cílové rovinky. Podobně dopadl i vedoucí závodník MS Jonathan Rea. O dramatické zakončení se postaral Turek Toprak Razgatlioglu a Scott Redding. Redding byl většinu závodu vpředu a o to více byl překvapený, když ho turecký jezdec v předposlední zatáčce předjel. Britovo velké rozčarování bylo vidět z gest v cílové rovince a emoce neudržel ani po sesednutí z motorky, když Toprakovi vyčetl způsob, jakým ho předjel.

První den závodního víkendu padl i traťový rekord a to hned skoro o celé dvě sekundy, když ho v patnáctém kole překonal právě Toprak Razgatlioglu s časem 1:32,697 min.

V neděli Mistrovství světa superbiků pokračuje druhým závodem, který slibuje minimálně stejně atraktivní podívanou a podobně příjemné počasí. Vstupenky můžete koupit online, ale také přímo na místě.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři