Soutěžte o svezení v závodním tahači, pozor na termín!

25.08.2016 14:55

Společnost AUTODROM MOST vyhlásila novou soutěž pro diváky, kteří si vstupenku na závody evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix (CZTP) 2016 o víkendu 3. a 4. září zakoupí v předprodeji. Vylosovaný výherce se sveze po dráze v závodním tahači. „Oblečeme ho do kombinézy a posadíme vedle špičkového jezdce evropského šampionátu. V sázce je jedinečný zážitek. V České republice taková praxe totiž vůbec není běžná,“ upřesnil sportovní ředitel autodromu Michal Marek.

Kdo si objedná vstupenku na CZTP v předprodeji prostřednictvím webových stránek autodromu a chce mít jistotu účasti v soutěži, musí tak učinit do pondělí 29. srpna včetně. V případě zakoupení vstupenky osobně na recepci v administrativní budově autodromu v areálu polygonu je nejzazším termínem středa 31. srpna. „Důvodem je nutnost časové rezervy na vyhlášení výsledků soutěže a v případě objednávky přes webové stránky i na doručení vstupenky jejímu majiteli,“ vysvětlila eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Tereza Zajíčková.

Výherce obkrouží závodní okruh mosteckého autodromu v trucku jako kopilot špičkového jezdce v pátek 2. srpna při volných trénincích. „Časový harmonogram vítězi soutěže upřesníme,“ doplnila Zajíčková.

Jezdci evropského šampionátu okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC) mají od začátku července volno. Druhou půlku letošní sezony odstartuje víkendový závod na maďarském Hungaroringu 27. a 28. srpna. Poté už následuje závod CZTP v Mostě. Letní přestávku strávil jako lídr průběžného pořadí Adam Lacko z týmu Buggyra Racing se 198 body, na něhož jeden jediný bod ztrácí Jochen Hahn. Třetí místo patří Hahnovu týmovému kolegovi Rene Reinertovi. Zaostává však za vedoucím tandemem o 80, respektive 79 bodů.

V Mostě se tak fanoušci mohou těšit na urputný souboj o vedení v šampionátu mezi Lackem na tahači Freightliner a Hahnem s vozem MAN. Na druhou kolej se ale určitě nebudou chtít nechat odstavit Reinert ani úřadující šampion Norbert Kiss z Maďarska, který před sezonou přestoupil do týmu Tankpool24 Racing, kde pracuje na vylepšování trucku značky Mercedes Benz. Na začátku sezony 2016 Kiss sice své šance na zisk titulu bagatelizoval, v současné době má už ale za sebou několik pódií a v Nogaru také první vítězství. Vyneslo mu to průběžné čtvrté místo, na Reinerta ztrácí jen deset bodů.

Příjemně překvapit může i jedna ze dvou zástupkyň něžného pohlaví ve startovní listině, Němka Steffi Halm. Na domácím okruhu v Nürburgringu 2. a 3. července všechny mužské soupeře včetně těch věhlasných nechala za sebou ve druhém sobotním závodu, a radovala se tak z letošního premiérového vítězství. Krok s favority však neztratila po celý víkend, což potvrdila dvěma bronzovými umístěními.

Závody Czech Truck Prix hostí mostecký autodrom letos už počtyřiadvacáté. Jezdce poté čeká ještě 17. a 18. září belgický Zolder a první říjnový víkend španělská Jarama. Sezonu završí 8. a 9. října na proslulém okruhu Le Mans ve Francii.

 

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři