Španělský Aragón odstartoval letošní mistrovství světa superbiků

11.04.2022 14:30

Fenomenální show seriálů mistrovství světa superbiků má za sebou svůj první letošní díl závodů, který se odehrál ve španělské Aragonii. Zároveň se jednalo o první ostré závody v nejvyšší třídě WorldSBK pro nadějného českého jezdce Olivera Königa.

 

Úvodní podnik MOTUL FIM Superbike World Championship sezony 2022 se odehrál ve dnech 8. až 10. dubna a nabídl dramatické závody jezdců a jejich strojů v sériích WorldSSP300, WorldSSP a WorldSBK. Pokračování šampionátů je plánovaná na 22. až 24. dubna závody v Assenu.

 

Pro české fanoušky mistrovství světa superbiků je však mnohem důležitější informace, že od 29. do 31. července 2022 se bude jeho šesté kolo odehrávat na AUTODROMU MOST, kde bude možné fandit i českým jezdcům v čele s Oliverem Königem. Tyto tři dny nabídnou skutečně pestrou přehlídku závodů: https://www.superbike-most.cz/sbk/cz/o-sampionatu/. Vstupenky na tuto výjimečnou akci lze zakoupit již nyní on-line: https://www.autodrom-most.cz/cz/vstupenky-worldsbk-czech-round/.

 

První díl 35. sezóny mistrovství světa superbiků odstartovaly ve španělské Aragonii tréninky v pátek 8. dubna. V nejvyšší třídě WorldSBK z nich jako nejrychlejší jezdec vyšel Jonathan Rea na Kawasaki. Český závodník Oliver König, který sedlá Kawasaki týmu Orelac Racing Verdnatura si vyjel dvaadvacátý čas. Ve WorldSSP byl nejrychlejší Dominique Aegerter, zatímco Ondřej Vostatek byl čtyřiadvacátý. V nejnižší třídě WorldSSP300 měl nejlepší čas Marc Garcia a Petr Svoboda skončil pětadvacátý.

 

V sobotu 9. dubna se jelo Superpole a první závody. Ve třídě WorldSBK zvítězil Jonathan Rea a Oliver König, který si po přestupu z kategorie WorldSSP300 zvyká na úplně jinou techniku, projel cílem na dvaadvacáté pozici. V závodu WorldSSP byl první Lorenzo Baldassarri a čtyřiadvacátý dojel Ondřej Vostatek. Závod WorldSSP300 dokončil na první pozici Marc Garcia, zatímco Petr Svoboda byl devatenáctý.

 

V neděli 10. dubna se cílem druhého závodu třídy WorldSBK jako první prohnal Álvaro Bautista na Ducati a Oliver König byl opět dvaadvacátý. Ve druhém závodu WorldSSP byl vítězem Dominique Aegerter a Ondřej Vostatek dojel na dvaadvacátém místě. Druhý závod WorldSSP300 vyhrál Alvaro Diaz a Petr Svoboda získal první letošní body, protože skončil na jedenácté pozici.

 

 

 

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři