Spanilou jízdu tahačů omyl déšť, závodní víkend slibuje jasno

01.09.2017 19:51

Vytrvalý déšť provázel páteční tréninky na víkendový závod Czech Truck Prix na mosteckém autodromu. Mokrý příval se nevyhnul ani pozdně odpolední spanilé jízdě mnohatunových trucků ulicemi města, fanoušky však nepřízeň počasí nijak neodradila. Naopak. Centrální 1. náměstí ožilo stovkami dychtivých diváků.

„Defilé krásných silných strojů jistě potěšilo srdce přihlížejících motoristických fanoušků. Zároveň věříme, že bylo poslem dobrých zpráv a lákadlem na sobotní a nedělní adrenalinové souboje. Meteorologové totiž slibují výrazné zlepšení počasí a také sluneční paprsky,“ věří generální ředitel společnosti AUTODROM MOST Jiří Volovecký.

Právě on přivítal fanoušky na mosteckém centrálním 1. náměstí. Připomněl, že Czech Truck Prix je letos jubilejní, součástí evropského šampionátu okruhových tahačů FIA ETRC je už čtvrt století. „Jsem moc rád, že jste dorazili i přes nepřízeň počasí v tak hojném počtu, atmosféra je skvělá. Zvu vás všechny na víkend k nám. Kromě sportovních zážitků vás čeká tradičně i bohatý doprovodný program pro všechny věkové kategorie,“ oslovil Jiří Volovecký návštěvníky zaplněného náměstí.

O přízni fanoušků se po příjezdu na náměstí přesvědčili také sami jezdci při následné autogramiádě. Zájemci o podpis své favority těsně obklopili a pořizovali si s nimi i oblíbená selfie na památku. Špalíry mužů, žen i dětí provázely kolonu respekt budících speciálů i v ulicích, kudy do centra města projížděla.

Jezdci evropského šampionátu okruhových tahačů FIA ETRC se vrátili na okruhy po prázdninové přestávce o uplynulém víkendu. Na maďarském Hungaroringu sbíral vavříny jezdec roudnického týmu Buggyra Adam Lacko, který zvítězil ve třech ze čtyř závodů. Své průběžné vedení v šampionátu tak navýšil na rozdíl 58 bodů před Norbertem Kissem a Jochenem Hahnem, kteří se se shodným počtem bodů zatím dělí o stříbrnou a bronzovou příčku. Adam věří, že domácí prostředí v Mostě se skvělými fanoušky v ochozech mu přinese štěstí a udělá další důležitý krok k vysněnému titulu mistra Evropy.

V Maďarsku navíc poprvé v letošní sezoně stanul na bedně i Lackův stájový kolega David Vršecký, který tak pomohl Buggyře upevnit před závěrečnými třemi podniky sezony vedení i v hodnocení týmů.

Odhodlání proměnit mostecký start v další tučný příděl bodů naznačil Adam Lacko už v pátečním volném tréninku na oválu mosteckého autodromu. Byl nejrychlejší, těsně následován nejsilnějším soupeři. Tedy Hahnem a Kissem, mezi něž se dosaženým časem vklínil Španěl Antonio Albacete. „Pokud by víkend propršel, byla by to pro nás jistě výhoda,“ potvrdila oblíbené závodní podmínky svého manžela stále usměvavá a dobře naladěná Kateřina Lacková.

Po soubojích na mosteckém autodromu čeká jezdce ještě 16. a 17. září belgický Zolder a o týden později proslulý okruh Le Mans ve Francii. Sezonu završí 8. a 9. října na oválu ve španělské Jaramě.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři