TEXTAR Czech Truck Prix 30 let & NASCAR Euro Whelen Series

16.09.2022 14:58

Určitě jste si všimli přítomnosti značky Textar na letošním jubilejním Czech Truck Prix. Textar byl hlavním partnerem závodního víkendu a díky tomu si mohli držitelé VIP vstupenek vyzkoušet například virtuální realitu a zkusit namíchat ideální brzdovou směs. Značka Textar se totiž již více než 100 let zabývá technologiemi brzdění.

 

Značka Textar, patřící do skupiny TMD Friction, byla založena v roce 1913 a dnes je po celém světě vnímána jako synonymum kvality, optimální bezpečnosti a maximálního komfortu brzdění. Brzdové destičky nebo obložení této značky lze najít v klasice, jakou je Ford Model T, jednom z nejpopulárnějších rodinných vozů, jímž je VW Golf, sportovní legendě Porsche 911, zázraku techniky v podobě Bugatti Veyron či těžkém nákladním voze Renault Magnum.

Zatímco ostatní výrobci se soustředí především na cenu, u Textaru je vždy kladen důraz na prémiovou kvalitu. V TMD Friction jsou věnovány až tři roky vývoji a testování. Poznatky získané z vývoje originálního dílu se přenášejí do programu pro trh s náhradními díly. Textar u svých produktů garantuje mimo jiné až 1000 hodin testování na dynamometru, zkušebních 300 000 km na každou destičku a přísné homologační testy v reálných podmínkách.

Děkujeme partnerovi Textar za podporu.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři