The Most Challenge má nového vedoucího

12.05.2016 09:50

Zlepšením dosud nejrychlejšího času na jedno kolo pokračovala v úterý na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu soutěž The Most Challenge. Amatérští jezdci se při ní snaží objet dráhu v sériově vyráběném voze v čase pod dvě minuty. Novým držitelem letošního i zatím absolutně nejlepšího času je Lukáš Hink, který 3. května se svým BMW M3 objel dráhu za 01:55,240 minuty.

„Je třeba přiznat, že nový průběžný lídr použil na svém bavoráku pneumatiky typu semi-slick, které nejsou součástí sériové výbavy vozu a výrazně vylepší jeho vlastnosti na dráze. Také celkové parametry tohoto typu BMW jsou pro okruh více než ideální. V kombinaci se šikovným řidičem nebyla většina vozů konkurenceschopná,“ vysvětlil sportovní manažer společnosti AUTODROM MOST Jindřich Hrneček.

Všichni milovníci ostřejší jízdy mají šanci se nadále zlepšovat, termíny jsou vypsány až do konce září. Pod dvouminutovou hranici dokázalo letos dosud zajet měřené kolo na dráze šest soutěžících. Kromě Lukáše Hinka také jeho bratr Michal, rovněž na BMW M3, Antonín Bláha s Chevroletem Camaro, Dominik Staněk s Hondou S2000, Jan Hlavička s Octavií RS a Karel Lisec s Nissanem GTR. Průběžné výsledky zde.

K adrenalinovému zážitku z jízdy přispívá také nový asfaltový povrch a obrubníky v posledních dvou zatáčkách velkého závodního okruhu. Právě úprava dráhy totiž umožňuje podle sportovního ředitele společnosti AUTODROM MOST Michala Marka zlepšování dříve dosažených časů na jedno kolo.

Prvotním impulzem ke vzniku The Most Challenge byl rekord jednoho z nejznámějších českých závodníků a dvojnásobného vítěze evropského šampionátu cestovních vozů (ETCC) Petra Fulína. Skvělého času 01:57,2 minuty dosáhl na velkém okruhu mosteckého autodromu před rokem právě v sériovém voze Seat Leon Cupra. Pomyslně hozenou rukavici ihned zvedl Vojtěch Štajf se Subaru, který se pokusil rekord překonat. Oba počiny vedly organizátory k založení exkluzivního klubu rychlých sériových aut, ve kterém si lidé z řad široké veřejnosti mohou vyzkoušet se svým vozem ostré měřené kolo po okruhu. Více informací zde.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři