The Most RALLY slavnostně odstartuje tradičně na 1. náměstí

25.05.2017 14:53

Závod The Most RALLY #2, který se jede o mistrovské body už jako součást Rallysprint série vypsané Autoklubem ČR, slavnostně odstartuje v pátek 2. června v 17:00 hodin na mosteckém 1. náměstí. Pořadatel tak naváže na tradici předchozích dvou ročníků soutěže. Každého jezdce, spolujezdce a jejich techniku od nejmodernějších speciálů kategorie WRC a R5 až po historické vozy představí na startu moderátor a DJ Lukáš Budai.

 „Posádky nepojedou z autodromu na náměstí hromadně, ale jednotlivě. Při slavnostním startu tak budou odbavovány průběžně,“ přiblížila organizaci pátečního slavnostního startu obchodní a marketingová manažerka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Na náměstí je připravený také kulturní program s hudební produkcí a focení a autogramiáda s jezdci. Moderátor si k mikrofonu pozve i generálního ředitele společnosti autodromu Jiřího Voloveckého, který pozdraví fanoušky a pozve je na samotný závod. Zahájí jej v sobotu 3. června rychlostní zkouška na malém okruhu mosteckého autodromu v areálu polygonu, první posádka vyrazí na trať v 08:00 hodin.

V den závodu si diváci mohou užít i doprovodný program v areálu polygonu. Chybět nebude adrenalinová show, vstup do servisní zóny závodníků, možnost projet se na prodloužené motokárové nebo čtyřkolkové dráze. Na nejmladší návštěvníky pak čekají atrakce pro děti, například skákací race zóna, dopravní hřiště se zápůjčkou kola, koloběžky, odrážedla a helmy zdarma či soutěže o ceny.

K rychlostní zkoušce v areálu autodromu poprvé přibydou také rychlostní zkoušky v členitém terénu Krušných hor. Diváci uvidí opět napínavé souboje špičkových tuzemských rallyových posádek, bonusem je bezplatný vstup do areálu autodromu. Soutěž zahrnuje čtyři rychlostní zkoušky, měří celkem 70 kilometrů. Jedou se dvakrát, jedna pak třikrát.

Do závodu se přihlásilo 50 posádek, nechybějí mezi nimi Karel Trněný se spolujezdcem Christianem Doerrem na Škodě Fabii WRC, Martin Vlček s Jindřiškou Žákovou s vozem Ford Fiesta R5 či Petr Nešetřil s navigátorem Jiřím Černochem s elegantním speciálem Porsche 997 GT3.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři