Tropický žár běžce neodradil, na autodrom dorazili v rekordním počtu

21.06.2017 21:07

Ani výheň sálající z asfaltu velkého okruhu mosteckého autodromu neodradila odhodlané muže a ženy od účasti v dalším ročníku T-Mobile Olympijského běhu. Ve středu 21. června v podvečer se sešli dokonce v rekordním počtu 322 závodníků, což je o 73 více než loni. Vybírali ze dvou tratí, čtyřkilometrové a osmikilometrové, výstřel startéra poslal běžce na zvolenou trasu přesně v 18:30 hodin. Potřetí klání v Mostě organizovalo město.

Z prvenství na delší trati se radoval jednadvacetiletý Oto Ottenschläger z Litvínova. „Jsem tu potřetí, zatím vždy druhý. Mám proto velmi dobrý pocit. Tentokrát jsem závod zvládl takticky. Rovinka na konci bolela, ale dal jsem to,“ svěřil se šťastný vítěz. Dva okruhy se mu podařilo zaběhnout v čase 29:04,3 minuty. Mezi ženami nenašla na osmikilometrové trati přemožitelku Eva Kolaříková, která ji zvládla za 40:37,8 minuty.

Čtyřkilometrovou trať zvládl nejrychleji uběhnout Jakub Ihnačinec z Mostu v čase 14:51,3 minuty. Vítězstvím se obdaroval k osmnáctým narozeninám, jež slaví 22. června. „Věnuji se triatlonu. Na autodromu to byla dnes má premiéra, beru to jako trénink. Mám pochopitelně radost, že hned první start skončil vítězně,“ uvedl sympatický mladík. V ženské kategorii proměnila svůj výkon ve zlato Kateřina Kutílková s časem 18:19,3 minuty.

Tři nejrychlejší muži a ženy na každé z tratí si kromě medailí odvezli domů i věcné dary a propagační předměty. Celkové výsledky účastníků závodu na obou tratích jsou k dispozici zde.

Na autodromu se běhá už od roku 1985, o dva roky později se zdejší závod přihlásil k mezinárodní akci Olympijský běh. V Československu měl právě v tom roce premiéru v Praze na Strahově. „Ani dnes nechybělo několik matadorů, kteří start tohoto závodu pamatují osobně, například Bohumil Kreml, Václav Smeták, Vladimír Kolářský nebo Tomáš Ondrášek,“ vyjmenoval neúnavné sportovce dlouholetý pořadatel závodu a jeho současný promotér Petr Pabišta.

Běžecké závody, které spojuje olympijská myšlenka, mají u nás dlouhou tradici. Letos se do závodů s podtitulem „různí běžci, různá místa, jedna myšlenka“, jež jsou součástí mezinárodního Olympijského dne, zapojilo ve stejný den a čas přes 70 tisíc běžců v 81 českých a moravských městech. Ambasadory akce jsou jeden z nejlepších kajakářů světa Vavřinec Hradílek a reprezentant v moderním pětiboji Jan Kuf.

Běžci si dají další sraz na autodromu začátkem listopadu. Čeká je premiéra amatérského závodu The Most HALFMARATHON #1. Více informací zájemci najdou zde.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři