Truckové speciály lákaly v centru Mostu na závodní víkend

02.09.2016 20:06

Spanilou jízdu mnohatunových nablýskaných strojů zažil opět po roce Most.  Jezdci tak fanoušky lákali v pozdním pátečním odpoledni na závod Czech Truck Prix, který hostí o tomto víkendu už tradičně místní autodrom. Napínavé souboje jezdců jsou součástí evropského šampionátu okruhových tahačů FIA ETRC.

„Jsem moc rád, že jste dorazili v tak hojném počtu, atmosféra je ještě skvělejší než loni. Zvu vás všechny na víkend k nám. Kromě adrenalinových zážitků závodního i doprovodného programu si také pochutnáte na dobrém jídle a pití,“ oslovil návštěvníky zaplněného náměstí generální ředitel společnosti AUTODROM MOST Jiří Volovecký. Diváky pozdravila také náměstkyně mosteckého primátora Markéta Stará.

Že je o závody tahačů mezi veřejností obrovský zájem, se záhy po příjezdu na náměstí přesvědčili sami jezdci. Při následné autogramiádě je totiž okamžitě a velmi těsně obklopil roj fanoušků. Podpisu svého hrdiny se dožadovali tak vehementně, že moderátoři akce původně vyhrazený čas raději nastavili. Mezi jezdci nechyběli ani domácí Adam Lacko a Němec Jochen Hahn, kteří se přetahují o průběžnou pozici lídra šampionátu.

Jezdci FIA ETRC se vrátili na okruhy po prázdninové přestávce o uplynulém víkendu. I na maďarském Hungaroringu pokračoval vypjatý souboj o průběžné vedení. Lépe se dařilo Hahnovi na voze MAN, který se vrátil na čelo hodnocení před Lacka z roudnického týmu Buggyra International Racing System. Nyní dělí oba hlavní adepty na titul letošního šampiona 13 bodů. Adam věří, že domácí prostředí v Mostě se skvělými fanoušky v ochozech mu přinese štěstí a pomůže šampionát opět ovládnout.

Smůlu měl v Maďarsku třetí český účastník a nestor šampionátu Frankie Vojtíšek, který debutoval na v tahači na okruzích v roce 1986. Na Hurgaroringu havaroval, když jeho kamion narazil v plné rychlosti na cílové rovince do zdi. Český závodník utrpěl zranění nohy. Ačkoli mechanikům se podařilo výrazně poškozený stroj včas opravit, lékař Frankiemu start v Mostě nedoporučil.

Po soubojích na mosteckém autodromu čeká jezdce ještě 17. a 18. září belgický Zolder a první říjnový víkend španělská Jarama. Sezonu završí 8. a 9. října na proslulém okruhu Le Mans ve Francii.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři