Týmy ETCC se rozrostou o účastníky kurzu s Tomášem Engem

20.09.2017 16:03

Účastníci posledního letošního kurzu sportovní jízdy Final Enge Academy Most v pátek 6. října pod vedením našeho nejlepšího jezdce novodobé historie a dosud jediného českého účastníka mistrovství světa F1 Tomáše Engeho si užijí atmosféru skutečných závodů. „Budou totiž jezdit po velkém závodním okruhu v době, kdy dráhu využijí k testování a k tréninkům také týmy před víkendovými závody The Most Grand Finale/FIA European Touring Car Cup (ETCC),“ vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Upozornila, že bonusem k běžné ceně kurzu je VIP vstup na závody, a to po oba dny. Tedy v sobotu 7. i v neděli 8. října. Více informací o kurzu najdou zájemci zde.

Celodenní kurz sportovní jízdy s Tomášem Engem zahrnuje řadu náročných manévrů ve vysokých rychlostech. Je vhodný pro pokročilé řidiče s chutí naučit se náročnější technice řízení, pro majitele sportovních vozů, kteří mají ambici naučit se vůz efektivně a bezpečně používat a zjistit, jak funguje při ostřejším zacházení a ve vyšších rychlostech. Cílí také na amatérské závodníky s motivací posunout své umění o krok dále.

Přihlásit se do kurzu ale může prakticky každý.  „Nezaměřujeme se pouze na lidi, kteří touží po závodním růstu, zisku závodní licence, či proniknutí do závodního prostředí. Oslovujeme i běžné řidiče, kteří si chtějí zdokonalit své řidičské schopnosti anebo se naučit lépe ovládat svůj vůz ve vyšším tempu. Pro kurz není třeba ani mít sportovní auto, takže je možné jej absolvovat s běžným typem vozu,“ potvrdil Tomáš Enge.

Hlavním závodem říjnového víkendu bude evropský pohár cestovních vozů FIA European Touring Caru Cup (ETCC), kde má Česká republika želízko v ohni a průběžného lídra seriálu, skvělého jezdce Petra Fulína. Po posledním závodním víkendu v belgickém Zolderu drží nepatrný náskok před trojicí pronásledovatelů. Když vše půjde dobře, může v neděli v Mostě zvednout nad hlavu už potřetí pohár pro evropského šampiona ETCC.

Divácky zajímavé budou i vložené závody. Mezinárodní seriál závodů Porsche GT3 Cup organizuje německý výrobce proslulých sportovních vozů. Mostecký závod je sedmým, zároveň závěrečným letošní sezony. Za zhlédnutí určitě stojí série Twingo Cup, která představuje jedinečnou možnost pro mladé začínající jezdce, jež přestupují z motokár do světa velkých okruhů. Diváci dále uvidí sérii Haigo ADAC, která zahrnuje souboje formulových i cestovních vozů bývalého Poháru míru a přátelství socialistických zemí, a jízdu pravidelnosti FAS AČR. O vítězi v ní nerozhoduje pořadí v cíli, tuzemští jezdci na továrních speciálech i ve vozech individuálních konstrukcí mají za úkol zajet pokud možno stejný čas ve dvou měřených kolech.

Už tradičně nabízí mostecký autodrom při významných akcích bohatý a pestrý doprovodný program. Nemůže tomu být tedy jinak ani při vyvrcholení letošní sezony. Diváci se mohou těšit například na leteckou akrobacii úspěšného účastníka světového šampionátu Red Bull Air Race Master Class Petra Kopfsteina nebo koncert hudební skupiny Rock Slaves. Spousta zábavy, her, soutěží či naučná stezka na dětském dopravním hřišti čeká i nejmenší návštěvníky autodromu. Všechny atrakce mají zdarma, domů si odnesou i drobný dárek.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři