Účastníci Carbonia Cupu si to letos podruhé rozdají v Mostě

13.07.2017 13:15

V pondělí 17. července čeká účastníky Carbonia Cupu čtvrtý ze sedmi závodů letošního ročníku amatérského okruhového poháru. Podruhé se vrací na mostecký autodrom, diváci se mohou těšit na souboje domácích jezdců se soupeři z Rakouska, Německa, Švýcarska či Slovenska. Ve čtyřech kategoriích svede souboje na dráze podle předběžných přihlášek celkem 80 jezdců a vozů.

Ve skupině A upravených cestovních vozů se představí kategorie junior do 1600 ccm, v podání jezdců Matěje Chabra s VW Golf MK3 a Dušana Kouřila na Škodě Felicii STW. Do boje v A1 do 1600 ccm se vydá v nových barvách Lutopol Racingu Petr Zelenka se Suzuki Swift, konkurovat mu bude Jiří Mika s Citroenem Saxo VTS či Zdeněk Sýkora na Hondě CRX. Na Fordu Fiesta R1 se představí i Aleš Nocar nebo Jaroslav Petráš. Ve skupině A2 do 2000ccm pojedou Vít Martinovský s Hondou Civic, Petr Morávek s Octavií DTM a Jaroslav Zach s Alfou Romeo 147. V A3 svedou souboje vozy značky BMW s německými jezdci Fosterem, Schäferem a Handschkem, zapojí se do nich i Miroslav Látr. A4 do 3500 ccm přivítají Otto Svobodu s BMW M3 GTR, Karla Kováče s BMW Z3M coupé, nebo Petra Kochtu s BMW M3. Do A5 se přihlásil Miroslav Merta se Subaru Impreza STi. Skupina A8 a A9 patří do skupiny A speciálních vozů, tedy vozů s nižší váhou, cupových vozů nebo vozů s většími úpravami. A8 do 3500 ccm reprezentuje Milan Valášek s Ginnetou G50, Vít Smejkal se Škodou Octavia EVO či Petr Suchomel v Renaultu Megane Trophy. V A9 nad 3500 ccm diváci uvidí Radka Horta s Porsche GT3.

Do skupiny B sériových cestovních vozů se přihlásilo prozatím 18 vozů. V B2 do 2000 ccm je to například slovenský jezdec Miroslava Beer na Subaru Impreza, Pavel Zeman s Mazdou RX8 nebo Pavel Urbánek s Alfou Romeo. Kategorii B3 do 3000 ccm zastupují Tomáš Ferčák s Jaguarem X Type, Zdeněk Čurda s BMW, Jan Zubatý s Citroenem DS3 nebo Tomáš Beneš s Alfou Romeo. V B4 do 3500 ccm předvedou své umění Zbyněk Čurda s BMW, Radek Zimmer s Lotusem Exige, Tomáš Honz s VW Scirocco nebo Jiří Vender s Audi A4. Vozům s obsahem motoru nad 3500 ccm je vyhrazena kategorie B5, Corvettu ZR01 bude pilotovat Standa Šedivec, Luboš Sázava usedne za volant Porsche 911.

Skupina C patří speciálním vozům a prototypům, kterých v poslední době přibylo. C1 patří speciálům do 1400 ccm, tedy především Performerům, či Pacemakerům. Tyto rychlé stroje podobné velkým motokárám se objeví v závodě s odděleným startem společně s formulemi skupiny D. Mezi osmi přihlášenými jezdci nechybějí Gottfried Hatz z Rakouska, Thomas Margraff z Německa či Švýcar Felix Niedhart.

Startovní listina kategorie C2 pro prototypy nad 1400 ccm zahrnuje Libora Neckáře s Ligierem, Zdeňka Chudobu a Martina Herala s Normou, Volkera Heinkeho z Německa s Radicalem SR3 a také Andrease Krammera z Rakouska na Caterhamu Megabusa. V C3 Caterhamů do 1600 ccm zabojuje Marek Bláha, Tomáš Frank, Michal Rejman nebo Jan Červenka, v C4 nad 1600 ccm si to rozdají Martin a Jakub Křečkové, Angel Bratovanov. V C5 pro vozy KTM X-Bow budou usilovat o body Jan Mareček, Radim Havlík či Miroslav Šimon.

Kategorie D je vyhrazena formulovým vozům. Do D1 se přihlásil dosud vedoucí jezdec Jan Rieger s formulí Gloria C8F. Automobilové motory nad 1400 ccm v kategorii D2 nažhaví Kay Hähner z Německa s Estonií 21. V D3 do 1600 ccm si zazávodí Němci Schossing a Richter s Estonií 25. Skupinu D4 do 2000 ccm reprezentují Filip Zelenský s Dallarou F308, Němec Günter Weiss s formulí Renault, kterou osedlají také Jiří Ježek, Nicolas Vild a Marek Boris Machulda.

Časový harmonogram zájemci najdou zde.

Do Mostu se Carbonia Cup vrátí ještě 15. října. V pořadí třetí měření sil na zdejším autodromu zakončí letošní sezonu, jezdci si rozeberou poslední body a určí definitivní pořadí v poháru.

Vláďa Rožánek, foto: David Friček

 

 

 

 

 

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři