Ulice Mostu oživily závodní truckové speciály

31.08.2018 19:03

Páteční spanilá jízda těžkotonážních speciálů ulicemi Mostu obstarala předehru víkendového evropského šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (FIA ETRC), kterou pod názvem Czech Truck Prix pořádá už pošestadvacáté mostecký autodrom. Tahače vyrazily z autodromu v 16:45 hodin a ulicemi Pod Širokým vrchem, SNP, Československé armády, Chomutovská, Rudolická, Moskevská, Jiřího z Poděbrad, Jana Průchy a po třídě Budovatelů, kde už na ně čekaly hloučky fanoušků, se seřadily v cíli cesty na centrálním 1. náměstí.

Diváky na náměstí přivítal výkonný ředitel společnosti AUTODROM MOST Ivo Diviš. „Jsem moc rád, že svou přízní a účastí tady na náměstí jste nám pomohli založit a rozvíjet tradici spanilých jízd při příležitosti evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix, který k Mostu neodmyslitelně patří už šestadvacátým rokem,“ řekl mimo jiné. Za město motoristické fanoušky pozdravila mostecká zastupitelka a poslankyně Hana Aulická Jírovcová.

Následoval zhruba hodinový zábavní program, při kterém nechyběly rozhovory s jezdci a jejich následná autogramiáda. „Vidět zblízka tyto mohutné stroje a setkat se tváří v tvář s mistry, kteří je krotí, je jedinečný zážitek. Užil jsem si to,“ svěřil se jeden ze spokojených fanoušků. Mezi aktéry spanilé jízdy nechyběli ani obhájce loňského titulu šampiona Adam Lacko z týmu Buggyra, trojnásobný evropský mistr Jochen Hahn či Steffi Halmová, která rovněž patří k absolutní špičce startovního pole.

Naostro si to truckeři rozdají při dvou sobotních a dvou nedělních závodech. Součástí závodního víkendu Czech Truck Prix budou i vložené série Octavia Cup, Renault Clio Cup Central Europe a KIA Platinum Cup.

Doprovodný program, zasvěcený tentokrát 100. výročí vzniku společného státu Čechů a Slováků, nabídne po loňské úspěšné premiéře přehlídku The Most Truck Festival, kam majitelé přihlásili více než 100 kamionů. Tahákem pro diváky bude stejně jako loni v sobotu i v neděli spanilá jízda účastníků festivalu po velkém závodním okruhu, mezi naleštěnými krasavci nebudou chybět ani americké a historické kamiony.

Diváci se mohou těšit také na leteckou akrobatickou show účastníka světového šampionátu Red Bull Air Race Master Class Petra Kopfsteina, taxijízdy v upravených speciálech či bojovém vozidle BVP, vyhlídkové lety vrtulníkem či atrakce pro děti zdarma.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři