Už v pátek začínají zimní jízdy na velkém okruhu autodromu

01.11.2016 13:45

Volné jízdy pro amatérské jezdce vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pokračují pod názvem The Most Winter Challenge i v podzimních a zimních měsících. Poprvé se zájemci mohou svézt po dráze už v pátek 4. listopadu, a to bez přestávky od 10:00 do 15:00 hodin. „Jezdíme za každého počasí. Máme dvě varianty. Každá je přizpůsobena klimatickým podmínkám, které budou momentálně panovat na dráze,“ upřesnila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Pokud teplota vzduchu v areálu závodního okruhu v den konání jízd v 09:00 hodin dosáhne méně než pěti stupňů Celsia, nebo bude celá dráha, případně její část pokryta ledem či sněhem, absolvuje každý účastník jedno necelé kolo. Cena činí 50 korun za jednu jízdu a jeden vůz. Driftování, tedy jízda v kontrolovaném smyku, je povoleno. Účastníky traťový komisař pustí na okruh v patnáctivteřinovém intervalu v pořadí, v jakém přijedou se zakoupeným kuponem k vjezdu na dráhu na konci servisních boxů.

V případě, že teplota vzduchu naměřená v areálu závodního okruhu v den konání jízd v 09:00 hodin přesáhne pět stupňů Celsia, absolvuje každý účastník tradičních 30 minutových bloků. Zaplatí 400 Kč za jeden vůz a třicetiminutový blok. I v tomto případě jezdec může driftovat. Maximální propustnost trati je stanovena na 15 vozů.

Termíny jízd zájemci najdou na webových stránkách www.autodrom-most.cz, nejbližší je v sobotu 19. listopadu. Jezdí se vždy bez přestávky od 10:00 do 16:00 hodin. Dosažený čas na jedno kolo pořadatelé z bezpečnostních důvodů neměří.

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři