V Mostě se o mistrovské body utká více než 60 jezdců

14.07.2017 22:14

Na start Mistrovství ČR a Mistrovství SR silničních motocyklů, které hostí o tomto víkendu na velkém okruhu mostecký autodrom, se postaví více než 60 jezdců. Chybět mezi nebudou ani tři ženy. Fanoušci se mohou těšit i na domácího jezdce Tomáše Zajíce, který ve třídě Superstock 1000 patří spolu s Michalem Práškem a Slovákem Štefanem Cirbusem k favoritům.

Ve třídě 125 Sport Production nebudou chybět úspěšní slovenští veteráni Michal Puškár a Peter Rauch, ozdobí ji i dvě jezdkyně: Staňka Malinová a Lucie Festová Kolářová. Kategorii Stocksport 300 by mohl vévodit Jiří Nespěšný, který nenašel přemožitele ve dvou letošních víkendových kláních zrušeného šampionátu MOTOCh. Dobré výsledky letos zaznamenal i Jakub Machů. Ve třídě Supersport patří při absenci Michala Chalupy k favoritům Rostislav Chládek. V kategorii Superbike se o vítězství nejspíš poperou Miloš Čihák s Václavem Rumlenou.

Záštitu nad mistrovským závodem, jež byl původně součástí zrušeného mezinárodního šampionátu MOTOCh (dříve Alpe Adria), přebírá Autoklub ČR, Slovenská motocyklová federace a společnost AUTODROM MOST. Ukončení šampionátu zdůvodnil v prohlášení jeho promotér, agentura Slovakia Racing, ekonomickými problémy. Časový harmonogram a předběžnou startovní listinu zájemci najdou zde.

„Vstupné nevybíráme, fanoušci si tedy mohou vychutnat souboje silných strojů na dráze zdarma. Mají navíc přístup do paddocku, takže mohou sledovat i atmosféru před jednotlivými závody v zázemí týmů. Chybět nebude ani nabídka občerstvení,“ upřesnila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Zatímco sobota bude patřit volným tréninkům, kvalifikacím a prvnímu závodu, v neděli ostré souboje o mistrovské body vyvrcholí.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři