V Mostě se rozhodne o vítězi Porsche Sprint Challenge Central Europe

09.09.2020 14:57

V pátek 11. a v sobotu 12. září hostí mostecký autodrom seriál Porsche Sprint Challenge Central Europe. Jde o třetí a zároveň závěrečný podnik sezony zkrácené kvůli epidemii koronaviru a nemoci covid-19. Těsné souboje jezdců s identickými vozy Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport budou zajímavé až do úplného konce. Rozhodnou totiž jak o celkovém šampionovi letošního ročníku, tak i o vítězích jednotlivých kategorií PRO, ProAM a AM. Více informací na www.lechnerracing.com.

Letos se do seriálu přihlásilo 26 jezdců z deseti zemí. Úvod obstaral závodní víkend 24. a 25. července na okruhu Slovakia Ring, na nějž navázal 21. a 22. srpna rakouský Salzburg. Spolu s mosteckým podnikem se v tomto roce odjede šest závodů ve sprintu a tři vytrvalostní. „Diváci mají vstup zdarma. Pořadatel však pro veřejnost zcela uzavřel kvůli možnému šíření nemoci covid-19 paddock. Fanoušci tak budou závody sledovat jen z tribun na diváckého svahu, kam se dostanou branou na polygon,“ vysvětlil obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

Na sever Čech přijede jako lídr startovního pole Rakušan Sascha Halek, na paty mu však šlape Edwin Waldhier z Německa. Podobná situace je i v kategorii ProAM, kde vedoucí Rakušan Freddy Fast bude hájit čtyřbodový náskok před Polákem Franzem Dziwokem. Nejvyrovnanější je pak kategorie AM, zde se o průběžné první místo dělí Němec Klaus Boenighausen s Maďarem Nagy Zsomborem.

Překvapením sezony jsou dosud nováčci Greif / Waldhier z Německa. Po strategickém prvotřídním výkonu v závodě na 100 mil na Slovensku a v dramatickém měření sil na stejně dlouhé mokré trati v Rakousku vedou vytrvalostní klasifikaci. Ani zde však není rozhodnuto. Polsko slovenské duo Dziwok / Micko, Freddy Fast a dva mladíci, Rumun Marius Morosan a Polák Jan Antoszewski mají také ještě teoretickou šanci na získání titulu.

„Na závěrečné akci je ze sportovního hlediska stále možné všechno. Pro nás jako organizátory je důležité, aby se vše obešlo bez nehod a všechna rozhodnutí byla spravedlivá. Poté si všichni budeme moci připít na úspěšný závěr druhé sezóny našeho seriálu,“ uvedl jeho sportovní ředitel Robert Lechner.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři