Výcvikové plochy polygonu jsou po údržbě opět v provozu

27.07.2018 14:46

Plochy pro výcvik bezpečné jízdy v areálu polygonu mosteckého autodromu mají za sebou komplexní údržbu. Práce za zhruba 800 tisíc korun trvaly deset dní a vyžádaly si úplnou výluku provozu. „Celkovou údržbu provádíme každoročně, kontrolu technologií, stavu znečištění vodního systému a drobné opravy pak jednou za měsíc,“ upřesnil technický ředitel autodromu Pavel Pech.

Údržba zahrnuje nátěry čtyř kluzných ploch speciální barvou, která splňuje parametry pro výcvik zvládání krizových situací. „Nátěr simuluje po zkropení vodou podmínky, jako by řidič jel po zasněžené či zledovatělé vozovce,“ upřesnil Pech.

Dále bylo třeba zajistit servis veškerých technologií na plochách pro výcvik bezpečné jízdy odbornou rakouskou firmou, vyčistit filtry zařízení pro odstranění ropných látek z vodního systému, vyměnit počítačové řídicí jednotky jednotlivých modulů ovládání technologií a natřít instruktorská stanoviště. „Údržbu zajistili zaměstnanci technického úseku ve spolupráci s odborníky z externích firem. Vše jsme stihli v termínu, polygon opět funguje v běžném režimu,“ doplnil Pech.

Polygon disponuje kluznou plochou s oboustrannou hydraulickou kyvnou deskou pro simulaci smyku zádní nápravy vozidla a vodními překážkami, kluznou plochou s aquaplaningovou dráhou a vodními překážkami pro nácvik brzdění za různých adhezních podmínek, asfaltovou cvičnou plochou pro nácvik vzdáleností bezpečného rozestupu mezi vozidly, pozvolného, krizového a nenadálého brzdění na suchu a slalomu na suchu a kluznou plochou se sedmiprocentním sklonem pro nácvik bezpečného průjezdu zatáčkou.

Polygon je největším a nejkomplexnějším zařízením svého druhu v České republice. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízí na ploše 13 hektarů jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel veškerých druhů a tonáží, a to včetně speciálních vozidel integrovaného záchranného systému, tedy sanitních, hasičských nebo policejních.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři