Vylepšené bezpečnostní zóny, nový kamerový systém, řídící věž i restaurace. V Mostě se přes zimu intenzivně pracovalo!

07.03.2022 12:38

Mostecký okruh prošel další fází úprav a je plně připravený na nadcházející sezónu, v které bude hostit hned několik světových podniků v čele s mistrovstvím světa superbiků (29. – 31. července). Bezpečnost na dráze nyní střeží zcela nový moderní kamerový systém, vylepšily se únikové zóny, nové je i odvodnění trati a úpravy se dotkly také řídící věže a restaurace.

 

Investice do vylepšování zázemí a dráhy Autodromu Most nepolevují ani v roce 2022. Po loňské podzimní fázi, která primárně završila obnovu povrchu dráhy, se únorové úpravy soustředily na další vylepšování bezpečnosti a zvyšování komfortu pro závodníky i veřejnost.

 

„Letos jsme začali už v lednu novým drenážním systémem v celkové délce 4,5 km, který souvisí s předchozími úpravami povrchu dráhy,“ vysvětluje postup Jindřich Hrneček, sportovní ředitel Autodromu Most. Přibyly také nové časoměrné smyčky, které s přesností na tisíciny sekundy měří čas v jednotlivých sekcích, maximální rychlost v cílové rovince a další klíčové údaje. „V několika zatáčkách se bezpečnostní zóny rozšířily o 4 až 6 metrů a změnil se i jejich sklon tak, aby byly v případě potřeby ještě efektivnější. Všechny samozřejmě odpovídají mezinárodním předpisům FIA a FIM,“ doplňuje podrobnosti dalších úprav Hrneček. Dohromady se navezlo 5 500 tun kačírku a další tisíce tun zeminy se přemisťovaly v rámci zemních úprav. 

Rekonstrukce řídící věže se zaměřila na dispečink, a celé spodní patro, v kterém sídlí vedení závodu. Zvětšené prostory dispečinku nyní odpovídají požadavkům pro konání světových závodů a s nimi souvisí i nový kamerový systém, který v souladu s investiční strategií Autodromu zajistila lokální společnost. Bezpečnost na dráze tak nově střeží systém 27 kamer s rozlišením 4K. „Kamery jsou otočné, mají dokonce i stěrač a naše datové úložiště záznam uchovává 14 dní,“ vyjmenovává přednosti nového systému sportovní ředitel Jindřich Hrneček.
Jindřich Hrneček, sportovní ředitel a Libor Sládek, technický ředitel, Autodrom Most.

 

Výčet novinek, které potěší nejen závodníky, ale i návštěvníky, uzavírá rekonstrukce restaurace, která je v těsné blízkosti řídící věže. „Bude hotova začátkem dubna a návštěvníci se mohou těšit na výrazně větší prostory, včetně vyhlídkové terasy s barem, která bude na střeše restaurace,“ přibližuje nový vzhled restaurace Libor Sládek, technický ředitel Autodromu Most.  

 

V součtu se tak jen letošní investice už blíží k 20 milionům Kč. Sezóna se v Mostě začíná pomalu rozbíhat a vedle testování, tréninků a agenturních jízd se uplynulý víkend jely i první závody. Všechny novinky včetně nového povrchu si už brzy bude moci vyzkoušet i široká veřejnost. Akce The Most AUTOSHOW je pro všechny fanoušky tradičním otvírákem sezóny a letos se uskuteční 27. března.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři