WORLD SUPERBIKE – Divoké karty pro české jezdce

27.05.2022 10:44

Po loňské úspěšné premiéře se fanoušci mohou těšit na pokračování Mistrovství světa Superbiků v Mostě. Závod se koná 29. – 31. července na mosteckém autodromu a samozřejmě zde nebudou chybět ani čeští jezdci. Kromě stálých účastníků Olivera Königa a Ondřeje Vostatka mohou další naši zástupci získat pro start na tomto podniku divokou kartu.

Autoklub České republiky může na závod v Mostě nominovat celkem dva jezdce do každé kategorie, kteří na divokou kartu odstartují. Možnost startu je limitována věkem. Ve třídě Supersport 300 mohou startovat jezdci od 15 do 28 let, šestnáctiletí mohou žádat o divokou kartu i v kategorii Supersport 600, prestižní Superbike je pouze pro plnoleté. Žadatelé do dvou silnějších kategorií nesmí být starší 50 let.  Další čeští jezdci tak budou mít možnost absolvovat na domácí trati podnik silničních motocyklů na světové úrovni, což pro ně bude jistě bude velkým přínosem.

Zájemci mohou zasílat své žádosti o divokou kartu na email repre@autoklub.cz do 15. června 2022. Součástí žádosti musí být představení jezdce, přehled dosažených výsledků a plány na další směřování závodní kariéry. Podmínkou je splňovat věkové limity. Jednotlivé žádosti budou hodnoceny Komisí SZM, která po schválení vybraných jezdců Výkonným výborem motocyklového sportu pošle jejich žádosti k finálnímu schválení k FIM a Dorna. “Věřím, že naše komise bude moci hodnotit dostatek žádostí. Pro české jezdce se jedná o jedinečnou příležitost ukázat se na domácím podniku a posbírat zkušenosti ze seriálu Mistrovství světa.” okomentoval možnost získat divoké karty Matěj Smrž, předseda Komise silničních závodů motocyklů Autoklubu České republiky a zároveň člen komise CCR v FIM.

Formulář pro žádost o divokou kartu najdete zde.

Postup žádosti o divokou kartu najdete zde.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři