World Superbike – divoké karty pro české jezdce

11.05.2021 08:16

Minulý týden vzbudila velký ohlas tisková konference v budově Autoklubu České republiky, kde byl představen nový významný sportovní podnik u nás. Tím bude již v letošním srpnu Mistrovství světa Superbiků v Mostě a nebudou zde chybět ani čeští jezdci. Ti mohou pro start na tomto podniku získat divokou kartu.

Autoklub České republiky může na závod v Mostě nominovat celkem dva jezdce do každé kategorie, kteří na divokou kartu odstartují. Možnost startu je limitována věkem. Ve třídě Supersport 300 mohou startovat jezdci od 15 do 28 let, šestnáctiletí mohou žádat o divokou kartu i v kategorii Supersport 600, prestižní Superbike je pouze pro plnoleté. Žadatelé do dvou silnějších kategorií nesmí být starší 50 let. „Za Autoklub České republiky, držitele národní autority pro motocyklový sport, jsem velmi potěšen, že další čeští jezdci budou mít možnost absolvovat na domácí trati podnik silničních motocyklů na světové úrovni. Jistě to pro ně bude velkým přínosem a zvýší to v České republice zájem o mostecký závod,“ těší se prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček.

Zájemci mohou zasílat své žádosti o divokou kartu na mail repre@autoklub.cz do 7. června 2021. Součástí žádosti musí být představení jezdce, přehled dosažených výsledků a plány na další směřování závodní kariéry. Podmínkou je splňovat věkové limity. Jednotlivé žádosti budou hodnoceny Komisí SZM, která po schválení vybraných jezdců Výkonným výborem motocyklového sportu pošle jejich žádosti k finálnímu schválení WSBK komisi v komisi CCR. “Věřím, že naše komise bude moci hodnotit dostatek žádostí, pro české jezdce se jedná o jedinečnou příležitost ukázat na se domácím podniku a posbírat zkušenosti ze seriálu Mistrovství světa. Součástí podniku bude také Evropský pohár Yamaha R3 bLU cRU European Cup a i zde budu usilovat o zisk minimálně dvou divokých karet.” okomentoval nové možnosti Matěj Smrž, předseda Komise silničních závodů motocyklů Autoklubu České republiky a zároveň člen komise CCR v FIM.

Autoklub ČR

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři