Zájemci mohou na autodromu testovat cestovní vozy, GT a prototypy

06.03.2017 15:16

Připravenost jezdců a techniky na novou sezonu si mohou vyzkoušet na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu profesionální i amatérští účastníci šampionátů, pohárů a seriálů určených pro cestovní vozy, GT a prototypy. Celodenní testování se uskuteční ve dnech 11. a 12. dubna, přijet mohou týmy i jednotlivci.

Forma testování je open pit lane. Každý tedy může vyjet na dráhu kdykoli, není časově omezen. V dopoledních hodinách se bude jezdit nepřetržitě od 09:00 do 13:00 hodin, odpoledne pak od 14:00 do 18:00 hodin.

„Dodržujeme tedy hodinovou bezhlučnou pauzu. Cena jednoho testovací dne činí 10 140 Kč, za dva dny pak pronajímatel zaplatí 18 200 Kč. Obě ceny jsou včetně DPH a zahrnují také pronájem boxu a časomíry,“ upřesnil obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek. Více informací a rezervace na tel. č. 702 143 247 nebo e-mailové adrese krafek@autodrom-most.cz.

Autodrom vypisuje také termíny pro volné jízdy a testování na okruhu, a to vždy v předstihu v kalendáři akcí na svých webových stránkách a facebooku. Nejbližší volné jízdy a testování se uskuteční 9. a 10. března, další plánovaný termín je 10. duben. „Formát je stejný jako v minulých letech, jezdí se v blocích po pětadvaceti minutách. Kupon platný pro jeden vůz a jeden blok je k mání do 9. dubna za 700 Kč včetně DPH, od 10. dubna pak za 1 100 Kč,“ doplnil Krafek.

Zkrátka ale nepřijdou ani rallyové týmy. Testovat jezdce a techniku mohou na okruhu se střídavým asfaltovým a šotolinovým povrchem v délce 1,8 kilometru. Premiérový termín je už v sobotu 11. března, přihlásilo se více než deset posádek. Okruh bude týmům k dispozici od 09:00 do 17:00 hodin s přestávkou mezi 13:00 a 14:00, takže se bez problémů všechny vystřídají. Trasu organizátoři vyznačí na křižovatkách mobilními ploty, dohlédnou také na bezpečnost všech přítomných. Za celodenní testování jednoho vozu týmy jednorázově zaplatí 1 000 Kč včetně DPH.

Při testování okruhových i rallyových vozů si lze pronajmout i další doplňkové služby, například onboard kameru, catering, učebnu, prezentační prostory či hostesky. Areál je vybaven WiFi připojením zdarma a zázemím s restaurací a toaletami.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři