Zájezdy seniorů míří na autodrom, láká je prohlídka areálu

21.05.2018 08:22

Prohlídka areálu mosteckého autodromu láká zájemce napříč generacemi. Vedle žáků základních a středních škol, kteří si exkurzí zpestřují v těchto dnech závěr školního roku, jsou to ve stále větší míře také skupiny seniorů. Naposledy na autodrom zavítalo minulý týden 36 mužů a žen z klubu seniorů pražské společnosti Zakládání staveb.

Ujal se jich obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek. S jeho zasvěceným komentářem si zvídaví turisté prohlédli nedávno modernizovaný dispečink i samotnou startovní věž, z jejíhož ochozu získali ucelený pohled na celý areál autodromu se závodním okruhem, paddockem a plochami polygonu pro výcvik bezpečné jízdy. Vítaným bonusem pak jistě byla jízda autobusem po velkém závodním okruhu.

Senioři nešetřili svého průvodce nejrůznějšími dotazy. „Zajímali se, jaké pořádáme závody, či o to, co se děje s areálem v zimě. Ptali se také na problematiku hluku a všímali si i okolí autodromu, které se jim zjevně líbilo. Zaujal je pochopitelně hrad Hněvín, vyptávali se na jeho jméno i historii,“ uvedl Krafek.

„Jezdíme po památkách severních Čech, byli jsme například na zámku v Duchcově, kde dožil slavný Casanova. Tak jsme si řekli, že si určitě nemůžeme nechat ujít prohlídku autodromu, patří mezi zdejší unikáty. Vždyť Česko má jen dva závodní okruhy špičkových evropských parametrů, z toho ten druhý až v Brně. Exkurze se nám moc líbila, příště zvažujeme návštěvu některého ze závodních víkendů, které mostecký autodrom pořádá,“ svěřila se se svými dojmy vedoucí zájezdu Zdena Kučerová.

Každý z účastníku exkurze obdrží v jejím závěru na památku samolepku a některý z upomínkových předmětů autodromu, obdarováni tak samozřejmě odjížděli zpět do Prahy také bývalí stavaři z klubu seniorů. Více informací o prohlídkách zájemci najdou zde.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři