Záštita pro premiérový závod WorldSBK. Uvidí jej diváci po celém světě

27.07.2021 09:59

Víkend 6.-8. srpna 2021 bude na mosteckém okruhu patřit seriálu MOTUL FIM Superbike World Championship. K televizním obrazovkám pravidelně přiláká okolo 250 milionů diváků po celém světě a jako letošní nejvýznamnější motoristický podnik v ČR, získalo Mistrovství světa superbiků, zvláštní podporu od představitelů města, regionu i Českého státu.

 „Superbiky zavítají v srpnu na mostecký autodrom a bude to podívaná, jakou zřejmě zatím naše město nezažilo. Podniky mistrovství světa se nekonají všude a ani často. I přesto, že se k zástupcům města informace o konání závodů dostala v doslova šibeničním termínu, věřím, že se s náporem diváků, turistů, kteří do Mostu zavítají, s důstojností vyrovnáme a že si závodníci i diváci z Mostu odvezou jen příjemné zážitky a vzpomínky,“ uvedl Jan Paparega, primátor města Mostu.

Město Most pravidelně podporuje úspěšné mistrovství Evropy v závodech tahačů, které každoročně přiláká tisíce návštěvníků a premiérový závod seriálu MOTUL FIM Superbike World Championship zviditelní ústecký region ještě více. Jen co se týká televizních přenosů, tak celosvětově půjde zhruba o 25 stanic v čele s Eurosportem, jenž budou vysílat živě nebo ze záznamu od Evropy až po Nový Zéland.

„Ústecký kraj se opět stane dějištěm významné akce světového charakteru. Letos v srpnu poprvé přivítá Autodrom Most světový šampionát silničních motocyklů Superbike World Championship, který nabídne nejen obyvatelům kraje, ale i všem ostatním návštěvníkům nebývalou podívanou. Přeji všem účastníkům hodně úspěchů a divákům krásný sportovní zážitek,“ popřál Ing. Jan Schiller, hejtman Ústeckého kraje, který konání mistrovství světa také podpořil.

Vedle Mostu a Ústeckého kraje podpořilo konání Mistrovství světa také Ministerstvo pro místní rozvoj a poslanec Parlamentu České republiky Jan Birke.

„Motosport má u nás dlouhou tradici a jsem rád, že bude pokračovat i prostřednictvím takto prestižní události jako je mistrovství světa superbiků v Mostě. Jsem si vědom, že pořádání jakékoliv akce v této nejisté době je velice náročné, a proto jsem neváhal, když jsem byl požádán, abych pomohl se zasadit o její uskutečnění a následně poskytl záštitu. Přeji všem účastníkům rychlý start a bezpečný průjezd cílovou páskou," uvedl Jan Birke.

Tato podpora je důležitá nejen z hlediska finančního, ale i jako ohodnocení přínosu akce pro celý region a Českou republiku. Mostecký Autodrom, jehož kořeny sahají až do počátku osmdesátých let je předním českým okruhem, na kterém se psaly dějiny nejen českého motorsportu. Mistrovství světa superbiků je vyvrcholením dlouhodobé snahy jej posunout mezi Evropskou špičku.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři