Závody vozů DTM z 80. a 90. let oživí Czech Truck Prix

29.11.2019 15:33

Diváky závodního víkendu evropského šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (FIA ETRC), který pod názvem Czech Truck Prix uspořádá ve dnech 28. až 30. srpna 2020 už poosmadvacáté mostecký autodrom, čeká další skvělá podívaná. Ve vložené sérii Tourenwagen Legenden se fanouškům představí vozy, jež se v 80. a 90. letech účastnily seriálů DTM, ITC a Superturismo. Na dráze tak budou svádět tuhé souboje legendární speciály BMW M3 DTM, Mercedes C-klasse DTM, Alfa Romeo 155 V6 nebo jedinečný prototyp Audi 80 Competition DTM. Organizátoři už dříve oznámili, že dorazí také novodobé formule 1.

Ve startovní listině Tourenwagend Legenden by neměli chybět ani slavní jezdci, kteří před 30 a více lety v seriálu DTM patřili mezi absolutní špičku. Jsou jimi například trojnásobný šampion DTM z let 1988, 1992 a 1994 Klaus Ludwig z Německa či dánský vítěz DTM ze sezony 1986 Kurt Thiim. Sérii doplní Tourenwagen Revival, vložená jízda pravidelnosti pro historické speciály March BMW M1, BMW 320i Turbo, Rover Vitesse a další.

„Milovníci klasického závodění si tak zcela určitě přijdou na své. Jedinečný zážitek z trucků a cestovních vozů totiž umocní i seriál Maxx Formula, který je vypsaný pro vozy vysokoobjemových monopostů kategorií Formule 1, GP2, F3000, IndyCar, nebo Super League Formula, vyráběných od 90. let do roku 2010. K vidění tak bude například i zeleno-bílo-červený monopost Jaguar R5 F1, který ve velkých cenách F1 v sezoně 2004 pilotoval australský pilot Mark Webber,“ upřesnil obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

Součástí závodního víkendu Czech Truck Prix bude tradičně i série Renault Clio Cup Central Europe. Titul šampiona oslavil v letošní sezoně vynikající český jezdec Tomáš Pekař, pohár tak opanoval už podruhé. Vložené série doplní Seyffarth Audi Sport R8 LMS Cup, jež měla při Czech Truck Prix premiéru v letošním roce. Speciály renomované německé automobilky jsou pravidelnými účastníky nejprestižnějších evropských okruhových závodů, například DTM či ADAC GT Masters.

Vstupenky na závodní víkend Czech Truck Prix jsou už v prodeji, je možné je pořídit také jako nevšední vánoční dárek.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři