Ženy si to rozdají na mosteckém okruhu v identických speciálech

15.09.2020 07:07

Mostecký autodrom vypsal závod výhradně pro ženy, pojede se na velkém okruhu v sobotu 24. října.  Zástupkyně něžného pohlaví z celé republiky tak mají jedinečnou příležitost poměřit si síly v identickém speciálu OCR (Škoda Octavia RS III Cup). „Účast není omezena věkem. Podmínkou je jen česká národnost a prokázání zkušenosti v motoristickém sportu. Jde o historicky první ryze dámské závody na našem okruhu. Věřím, že klání odvážných dívek a žen podpoří i početná divácká kulisa. Vstup mají fanoušci navíc zdarma,“ upřesnil obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek. Více informací a přihláška do závodu zde.

Nabídka zapůjčení vozu podle Krafka dává šanci zúčastnit se závodu i amatérkám, které by se jinak k závodní technice nedostaly. „Startovné zahrnuje vedle zapůjčení vozu i veškerý servis, jezdkyně se o nic nestará. Jen sedne do auta a soustředí se na svůj výkon. Motivaci uspět znásobuje skutečnost, že závod je současně nominací na získání ceny Elišky Junkové, která je kategorií prestižní ankety Zlatý volant. Porotci v ní vybírají nejlepší tuzemskou automobilovou závodnici sezony 2020,“ doplnil.

Závod sestává ze dvou tréninkových, dvou semifinálových a jedné finálové jízdy, každá trvá deset minut. „Vozy jsou identické, o přiřazení konkrétního speciálu každé ze závodnic se bude losovat. Do druhého semifinále si pak pilotky auta mezi sebou vymění. Cílem je dosažení nejrychlejšího času, umístění je pak ohodnoceno body.  Žena, která jich v obou semifinále a finálové jízdě nasbírá nejvíce, se stane celkovou vítězkou,“ vysvětlil Jakub Krafek bodovací systém.

Již 44. ročník populární ankety Zlatý volant o nejlepší závodní jezdce uplynulé sezony pořádá marketingová agentura POZITIF. Jde o sportovní, zejména ale společenskou akci, která se svou tradicí a významem řadí každoročně mezi stěžejní a zásadní tuzemské události.

Slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků ankety se uskuteční 18. února 2021 v renesanční budově Velké míčovny v Královské zahradě Pražského hradu. Ani tentokrát se neobejde bez známých a odborníky i fanoušky vážených osobností světového motoristického sportu.

Součástí ankety Zlatý volant je i anketa Zlatá řídítka o nejlepšího motocyklového závodníka a Zlaté oko, která odmění nejlepší motoristický snímek roku 2020. „Nezapomíná se ale ani na ženy, právě s agenturou POZITIF spolupracujeme na uspořádání mosteckého závodu. Nejlepší závodnice získá Cenu Elišky Junkové, může to být právě některá z účastnic závodu,“ doplnil Krafek.

O vítězích ankety Zlatý volant rozhodne odborná porota. Do hlasování se ale zapojí také zájemci z řad veřejnosti, vyberou sportovní auto, motorku a motoristickou událost roku.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři