Zimní jízdy po velkém závodním okruhu začínají už v neděli

13.12.2019 13:17

Mostecký autodrom nabízí fandům motorismu zimní jízdy po velkém závodním okruhu. První šanci mají už tuto neděli 15. prosince od 10:00 do 16:00 hodin s hodinovou polední přestávkou od 12:30 do 13:30 hodin. „Navazujeme na praxi posledních let. Chceme, aby si fanoušci užili dráhu zase trochu jinak, třeba zasněženou. Jezdíme za každého počasí,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

Zimních jízd se mohou zúčastnit pouze vozy s registrační značkou a platnou technickou kontrolou. Dalšími termíny jsou 18. leden a 15. únor ve stejných časech. Před jízdou je nutné zakoupit kupon ke vjezdu na dráhu ve startovní věži autodromu. „Dosažený čas v jednom kole z bezpečnostních důvodů neměříme,“ upřesnil Krafek.

Velký závodní okruh si lze kdykoli pronajmout také pro individuální testování a tréninky nebo testování a tréninky závodních týmů. Objednat se lze na tel. č. 702 143 267, případně e-mailové adrese krafek@autodrom-most.cz. „V rámci projektu OC Race nabízíme i svezení v závodním voze Škoda Octavia Cup RS III, a to jak za volantem, tak na žhavém sedadle spolujezdce,“ doplnil Jakub Krafek.

Divácký zážitek pak autodrom nabízí fanouškům veteránů. Po třech letech zavítá na malý závodní okruh na polygonu mezinárodní dálková rally historických vozidel The Winter Trial. Pětasedmdesát posádek ve středu 29. ledna mezi 11:45 a 14:30 hodin absolvuje jeden z náročných testů pravidelnosti. Vstupné je zdarma.

Trasa letošního ročníku oblíbené soutěže historických automobilů vede z České republiky do Rakouska. Odstartuje 26. ledna v Praze, cíl je v Sankt Wolfgangu 31. ledna. Startovní listinu obohatí i dvě české posádky. S legendárním vozem Škoda 130 RS z roku 1973 pojedou Karel Mach a Jan Bláha. S o rok mladším vozem Triumph TR6 se pokusí uspět Michal Pavlíček s Ondřejem Kroutilem.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři