ASAS nabízí majitelům nových vozů KIA bezplatný kurz na autodromu

07.05.2021 14:05

Společnost ASAS, autorizovaný prodejce vozů KIA s déle než třicetiletou tradicí, nabízí svým zákazníkům k nákupu nového vozu bezplatný poukaz na kurz na výcvikových plochách polygonu mosteckého autodromu. „Poukaz obdrží každý, kdo si vybere nový vůz z naší nabídky. Je to bonus k našim službám, které zahrnují dlouhodobou všestrannou péči o zákazníky, jichž si velmi vážíme. Jejich výběr značky KIA je pro nás zvláště v této nelehké ekonomické situaci způsobené omezeními v důsledku vládních opatření proti epidemii nemoci covid-19 významným povzbuzením. Zároveň to vnímáme jako ocenění naší práce,“ uvedl obchodní ředitel a majitel mostecké firmy ASAS Pavel Sajdl.

Kurz pod dohledem zkušeného instruktora je tříhodinový. „Po teorii v učebně si řidiči vyzkoušejí základní techniky bezpečné jízdy, a to především správný posed ve voze, brzdění a jízdu na suché a mokré vozovce,“ upřesnil instruktor mosteckého autodromu Marek Kohoutek.

Spolupráci zaměřenou na bezpečnost silničního provozu rozvíjejí společnosti KIA MOTOR CZECH a AUTODROM MOST úspěšně již sedmým rokem. Společnost ASAS zapůjčila autodromu pro výcvik v kurzech bezpečné jízdy a také jako předváděcí a manažerská vozidla 11 automobilů KIA Ceed, každý rok je mění za nové modely. Na plochách polygonu se tak už vystřídalo 52 vozů KIA Ceed, které dohromady najezdily na 40 tisíc kilometrů.

Vozy KIA Ceed si vyzkoušelo už 15 tisíc účastníků kurzů. Ověřili si zároveň, jak důležité jsou prvky aktivní bezpečnosti, kterými zkušební modely disponují i v základní výbavě. „Spolupráce s autodromem v oblasti bezpečnosti a zlepšování schopnosti řidičů ovládat své auto v neočekávaných situacích je dlouhodobá a cílená. Technologie a bezpečnostní systémy, jimiž jsou vozy KIA vybavené, dokážou řidiči velmi účinně pomoci při krizové situaci a mohou být zásadním faktorem pro její zvládnutí,“ vysvětlil Pavel Sajdl.

Vozy KIA disponují systémem autonomního nouzového brzdění, systémem výstrahy před čelním nárazem, systémem sledování mrtvého úhlu, systémem varování vybočení z jízdního pruhu, systémem udržení v jízdním pluhu, adaptivním tempomatem či asistentem v kolonách. „Jsou to všechno neocenitelní pomocníci, kteří mohou výrazně přispět k ochraně zdraví a života členů posádky. Senzory a kamery zabudované v autě při možném vzniku kolize řidiče upozorní na situaci zvukovým či vizuálním varováním. Vždy je ale třeba spoléhat za volantem v první řadě na sebe, věnovat se plně řízení,“ potvrdil Marek Kohoutek.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři