Atraktivní oslava desátého výročí

31.07.2018 08:22

Lamborghini Squadra Corse v předvečer závodu 24 hodin ve Spa Francorchamps oznámila, že připravuje speciální limitovanou edici svého závodního vozu Hurracán Super Trofeo Evo. Na oslavu 10 let existence svého značkového poháru nabídne deset těchto speciálů.

Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo 10th Edition se ve Spa představil v unikátní matně šedé barvě výrobce hodinek Roger Dubuis. Zelenou barvou jsou efektně zvýrazněny speciální aerodynamické doplňky a vše korunují šípy v barvě italské trikolory.

Zajímavostí této desítkové edice bude, že každý z deseti vozů bude mít jiné zabarvení. Spojovat je bude plaketa „One of Ten“ s vlastnoručními podpisy předsedy představenstva a generálního ředitele Automobili Lamborghini Stefana Domenicaliho, technického šéfa Automobili Lamborghini Maurizia Reggianiho a šéfa oddělení Lamborghini Motorsport Giorgia Sanny.

Vůz byl navržen s cílem oslavit to, co se značce Lamborghini podařilo dosáhnout v závodech zákaznických týmů s důrazem na extrémní aerodynamiku, která podtrhuje tvary vozu. Úpravou řídicí jednotky motoru V10 5,2 l se u této verze zvýšil výkon o 10 k - ze 620 na 630 k (463 kW).

Letos představená nejnovější podoba vozu Huracán Super Trofeo Evo má délku 4653 mm. Od předchozí se liší především novou sadou aerodynamických prvků, při jejichž návrhu nehrála roli jen snaha zlepšit obtékání karoserie, ale rovněž dosažení atraktivního vzhledu vozu. Nejvýznamnější změny se týkaly předního difuzoru, který směřuje proud vzduchu kolem celého vozu, a použitím svislé usměrňovací plochy na zádi (shark fin) po vzoru sportovních prototypů. Výsledkem je především zvýšení stability vozu v rychlých zatáčkách.

Všechny vozy verze 10th Edition jsou vybaveny úplně stejně jako standardní Huracán Super Trofeo Evo, tedy s přístrojovou deskou potaženou alkantarou a vybavenou TFT displejem, protiprokluzovým systémem Motec, protiblokovacím systémem ABS Bosch Motorsport s možností výběru nastavení z deseti režimů, pneumatikami Pirelli P Zero DHD2 na 18“ kolech a šestirychlostní sekvenčně řazenou převodovkou X-Trac s ovládáním jednotkou Magneti Marelli. Hlavní řídicí jednotka vozu je Motec M182. Osvětlení je výhradně LED.

„Huracán Super Trofeo Evo 10th Edition skládá poklonu našim tradicím a současně demonstruje synergie mezi naším závodním týmem Lamborghini Squadra Corse a oddělením výzkumu a vývoje, dvou jednotek propojených procesem kontinuálního prolínání: motoristický sport nám umožňuje zdokonalovat naše výrobky, které se zase stávají základem závodních vozů budoucnosti. Jsou to dvě spirály, které se vzájemně prolínají a vytvářejí DNA Lamborghini,“ vysvětluje Maurizio Reggiani, který v Sant’Agata Bolognese řídí závodní aktivity automobilky, která je v majetku Audi.

Značka Lamborghini vstoupila do světa zákaznických závodů v roce 2009 s modelem Gallardo LP560-4 Super Trofeo na okruhu Adria. Od té doby program Squadra Corse poskytl možnost závodit celé generaci talentovaných jezdců ve svých šampionátech na třech kontinentech.

Ing. Vladimír Rybecký

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři