Autodrom nabízí na polygonu nově intenzivní offroadové kurzy

21.11.2015 14:00

Novinkou v nabídce kurzů společnosti Autodrom Most je intenzivní offroadový kurz v prostorách polygonu, upravených právě pro účely výcviku v terénu. Tento typ kurzu se věnuje zejména konkrétním nástrahám terénu, s nimiž se řidiči mohou setkat. Je určený pro kategorie vozů SUV a Off-Road. Kurz je možné absolvovat jak ve vlastním voze, tak ve voze Jeep zapůjčeném společností Autodrom Most.

Řidiči v kurzu získají základní cit pro vyjmenované kategorie vozů, s nimiž se následně budou snažit zvládat všechny nástrahy spojené s jízdou v lehkém, ale i těžkém terénu. „Seznámí se s prudkými sjezdy a výjezdy, s jízdou ve velkém bočním náklonu, s jízdou po velmi nerovném povrchu, kdy dochází ke křížení náprav, nebo s jízdou šikmo svahem. Naučí se, co lze s jejich vozem zvládnout při znalosti a ovládání jeho veškerého vybavení,“ upřesnil instruktor společnosti Autodrom Most Jakub Michalovič.

Zkušení instruktoři v kurzu seznámí majitele SUV či offroadového vozu podrobně s jeho výbavou a předvedou, co všechno umožňuje. Velkou pozornost samozřejmě věnují bezpečnosti řidiče a jeho spolujezdců při jízdě v terénu a také eliminaci či minimalizaci poškození vozu a s tím spojených nákladů.

Kurz řidiči absolvují v nejmodernějším tuzemském výcvikovém areálu. Umožňuje simulovat za zcela bezpečných podmínek krizové situace, s nimž se lze setkat při jízdě v terénu. Kurz začíná základními cviky na asfaltovém povrchu. Pokračuje na offroadové dráze polygonu, kde jsou vytvořené podmínky pro různě náročnou jízdu v terénu. Například sjezdy a výjezdy kopců, jízdy v bočním náklonu, boční sjezdy, jízdy při křížení náprav či průjezd brodem.

Kurz zahrnuje teorii bezpečné jízdy (120 minut), praktický výcvik na plochách polygonu (60 minut), praktický výcvik na offroadové dráze polygonu (180 minut) a hodinovou pauzu na oběd. Po jeho ukončení absolvent získá certifikát. V jedné skupině kurzu může být zařazeno maximálně pět řidičů. Cena kurzu při použití vlastního vozu činí 3 000 korun včetně DPH, při zapůjčení vozu Jeep pak 3 500 korun včetně DPH.  Po dohodě lze ke kurzu objednat obědové menu a další občerstvení a také připojištění na provoz mimo veřejné komunikace.

„Pokud si Jeep půjčí více účastníků jednoho kurzu, budou se muset vystřídat. I proto jsme cenu za pronájem vozu stanovili jen na 500 korun. Vyhovíme však i zájemci, který si Jeep zamluví po celou dobu kurzu jen pro sebe. V tom případě se poplatek řídí naším standardním ceníkem,“ vysvětlil Michalovič. 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít