Autodrom obdaroval vítěze dovednostní soutěže mladých řidičů

04.11.2019 17:04

Vítězům soutěže v parkování automobilu na přesnost předali v pondělí zástupci společnosti AUTODROM MOST poukaz na účast v kurzu bezpečné jízdy FOR TEEN. Soutěž byla součástí preventivní akce pro mladé řidiče Safety Road, kterou uspořádal Ústecký kraj ve spolupráci s ústeckým krajským ředitelstvím Policie ČR. Zúčastnili se jí také žáci dvou mosteckých středních škol. Bravurní parkování předvedli devatenáctiletá Marie Hájková ze střední zdravotnické školy a stejně starý Ondřej Štefaňák ze střední technické školy. V soutěži nenašli přemožitele. Oba řídí zhruba rok, zatím bez nehody.

Z rukou Aleny Bartošové z oddělení tisku a prevence ústeckého krajského policejního ředitelství a Veroniky Dvořáčkové z ústeckého krajského úřadu převzali také diplom a věcné dary.

„Věřím, že náš kurz šitý na míru právě pro mladé řidiče si užijí. Vychází ze skutečnosti, že nezkušení řidiči nemají po absolvování základního výcviku v autoškole a získání řidičského oprávnění dostatek zkušeností, zručnosti a bohužel často ani znalostí k řešení jak rutinních, tak i složitějších dopravních situací. V kurzu získají pod dohledem zkušeného instruktora potřebné vědomosti, znalosti a návyky, které v rámci krátké přípravy v autoškole nebylo možné nacvičit, natož vstřebat,“ upřesnila Ivana Křivánková z mosteckého autodromu.

Kurz se podle instruktora bezpečné jízdy mosteckého autodromu Marka Kohoutka zaměřuje také na psychologické aspekty zvládání krizových situací. „Instruktor v teoretické části s klienty o probíraných tématech diskutuje, využívá také projekci krátkých tematických videoukázek. Praktická část se věnuje nácviku situací, které mohou řidiče v každodenním provozu potkat. Na cvičných plochách polygonu si mladí řidiči mohou natrénovat například krizové brzdění v různých rychlostech a na rozdílných površích, reakci vozidla při průjezdu prudkou zatáčkou či zvládnutí smyku,“ vyjmenoval.

Kurz bezpečné jízdy FOR TEEN podle něj mohou zvolit i rodiče jako vhodný vánoční dárek pro své potomky. Elektronický poukaz mohou objednat na stránkách www.autodrom-most.cz.

Safety Road seznamuje podle experta na bezpečnost silničního provozu Jana Pechouta mladé začínající řidiče prostřednictvím simulátorů, trenažérů i přednášek s riziky silniční provozu s cílem výrazně snížit počet tragických nehod. „Právě fatálních nehod vinou řidičů, kteří často přeceňují své schopnosti, přibývá. Chceme je proto preventivní zábavnou formou pozitivně motivovat ke správnému chování za volantem,“ uvedl.

Středoškoláci si při Safety Road vyzkoušeli nejrůznější simulátory dopravních nehod a dalších rizikových situací v silničním provozu, stav při ovlivnění omamnými látkami pomocí simulačních brýlí či trenažér motocyklu a automobilu. Nechyběl ani praktický nácvik základů první pomoci nebo prezentace policejní a hasičské techniky.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři