Autodrom otevírá: Volné jízdy po dráze i sprinty na cílové rovince

28.01.2016 07:25

Společnost AUTODROM MOST v sobotu 30. ledna otevírá po zimní přestávce svůj areál veřejnosti. Symbolické zahájení sezony The Most Opening nabídne od 10:00 do 16:00 hodin návštěvníkům možnost projet se vlastním vozem po závodním okruhu, zúčastnit se sprintů na cílové rovince v polední přestávce či seznámit se v media centru podrobně s letošním kalendářem akcí na autodromu a sousedním polygonu.

„Osobností dne bude mistr Evropy kategorie cestovních vozů Petr Fulín, který zájemce sveze v rámci taxijízd ostrým tempem v Subaru WRX STI,“ doplnila program zahajovací akce letošní sezony eventová manažerka společnosti Veronika Raková.

Vstupné i parkovné je zdarma. Zpoplatněné jsou tedy jen volné jízdy, účast v závodu ve sprintu a taxijízdy. Zapůjčit si lze také vůz Audi S3 195kw, který je jedním ze tří nových přírůstků vozového parku společnosti. Za desetiminutové svezení na okruhu ve vlastním voze řidič zaplatí 150 korun, stejnou částku pak za účast v hodinovém závodu ve sprintu. Taxijízda vyjde na 1 000 korun za dvě kola, desetiminutový pronájem Audi pak na 2 000 korun.

Rekordní čas dráhy, dosažený právě Petrem Fulínem, ohrožený tentokrát nebude. Důvodem jsou stavební úpravy zahájené na konci loňského roku. Na okruhu tak platí omezený provoz. „V předposlední a poslední zatáčce okruhu už máme sice položený nový asfaltový povrch, zbývá ale ještě osadit obrubníky,“ upřesnila Raková.

V boxech vybavených tepelnými lampami si návštěvníci budou moci prohlédnout závodní auta partnerských týmů, která také slouží k taxijízdám. Potěší i simulátor s mosteckým okruhem, jeho použití je rovněž zdarma. Připraveno bude pochopitelně i občerstvení, a to včetně nabídky opečené klobásy a teplých nápojů.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít