Autodrom přivítá jaro dnem otevřených dveří a volnými jízdami pro širokou veřejnost

12.04.2016 12:37

V pořadí třetí The Most AUTOSHOW #3 uspořádá v neděli 3. dubna společnost AUTODROM MOST. Při dni otevřených dveří si zájemci mohou detailně prohlédnout areál autodromu, jehož součástí je velký a malý závodní okruh, plochy pro výcvik bezpečné jízdy či fun aréna. Hlavní program první dubnové neděle tvoří volné jízdy s vlastním vozem po závodní dráze či taxijízdy ve speciálech řízených zkušenými piloty. Vstup ani parkovné návštěvníci neplatí. Do areálu autodromu se dostanou spodní branou, kde mohou i bez problémů odstavit svůj vůz.

„Tradiční oblíbenou akcí zároveň přivítáme už i kalendářně jaro. Tímto milníkem naplno vypukne sezona na autodromu, kde až do konce října bude jedna událost střídat druhou. Převahu budou mít pochopitelně akce zaměřené na motorsport,“ upřesnila eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková. Upozornila zároveň, že se po nákladné rekonstrukci posledních dvou zatáček poprvé pro veřejnost otevře celý okruh. V době od 09:00 do 18:00 tak každý může po dráze kroužit bez omezení. Cena je stanovena na 150 korun za 10 minut jízdy.

Nebývalou ochutnávku závodní atmosféry pak nabídne polední pauza. Pořadatelé totiž vypsali závod Taxi Cup na pět kol pro všechny přítomné závodní vozy určené k taxijízdám pro veřejnost. Přesně hodinu po poledni tak za volant svých speciálů usednou například Tomáš Pekař (Clio Cup), Jiří Stránský (Nissan GT-R), Stanislav Šedivec (Corvette ZR1), Miloš Feigl (Mitsubishi EVO 9 Red Bull Edition) či Jakub Michalovič (Subaru WRX STI) za společnost AUTODROM MOST.

Závodit může ale také každý návštěvník. Soutěživé typy a řidiči se smyslem pro recesi by si neměli nechat ujít vložený závod ve slalomu „Louda Cup“. Tento závod na jedno kolo následuje po skončení Taxi Cupu. „Jak už název napovídá, vítězem nemusí být nutně nejrychlejší jezdec s nejlepším strojem, ale naopak ten nejšikovnější. Víc bych nechtěla prozradit, ať se mají návštěvníci Autoshow na co těšit a zažijí také nějaké to překvapení,“ doplnila Raková. Tři nejúspěšnější účastníci soutěže získají věcnou odměnu. Zájemci se mohou přihlásit na e-mailové adrese rakova@autodrom-most.cz. V boxu č. 42 pořadatelé zaregistrují účastníky závodu i v den konání akce. Startovné činí 150 korun.

VIP hostem dne otevřených dveří autodromu je tentokrát Aleš Loprais. Uspořádá pro fanoušky autogramiádu a zúájemce nechá také nahlédnout do svého dakarového speciálu.

Součástí Autoshow bude doprovodný program s muzikou, chybět nemůže pochopitelně ani občerstvení. Představí se i krásné nové vozy, jež v boxech vystaví jejich prodejci. Své vybavení pro novou sezonu na okruhy či rallyové tratě odhalí i závodní týmy. Těšit se mohou podle Rakové také fajnšmekři. Výrobci vozů Jaguar a Land Rover totiž nabídnou návštěvníkům modelové vozy obou světoznámých značek při roadshow na jednotlivých cvičných modulech polygonu. „Každý motorista může také využít služeb, které nově v našem areálu nabízíme. Vybudovali jsme pneuservis, zajišťuje navíc komplexní čištění vozů. Pustili jsme se také do rekonstrukce čerpací stanice pohonných hmot. Bude bezobslužná s terminálem pro úhradu platební kartou,“ dodala Raková.

Pořadatelé zvou na den otevřených dveří celé rodiny. Zatímco otcové si mohou vyzkoušet svůj řidičský um a odvážnější maminky se svezou po dráze se zkušeným jezdcem, děti se vyřádí ve fun aréně. K dispozici budou mít dětské dopravní hřiště, motokárovou dráhu či dráhu pro čtyřkolky a buggy. „Dětem půjčíme kola či koloběžky a také přilby. Přímo v paddocku připravíme pro nejmenší skákací hrad,“ vyjmenovala Veronika Raková.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři