Autodrom rozdává dětem pexesa, potěšil už 2 550 předškoláků

23.02.2017 13:36

Společnost AUTODROM MOST rozdává dětem z mateřských škol obrázková pexesa s fotografiemi závodních speciálů. Ředitelky školek v Mostě a Litvínově převzaly pro své svěřence celkem 800 kusů pexes, dalších 1750 kusů oblíbené hry stimulující paměť potěšilo chlapce a děvčata z 16 školek v Praze. „Ve školkách mě přivítali s otevřenou náručí. Dětem se pexeso líbí. Ředitelky zase ocenily, že pro ně získaly bezplatně hodnotnou a smysluplnou pomůcku,“ uvedla obchodní manažerka autodromu Vítězslava Zpěváková.

Na děti se autodrom zaměřuje cíleně. „Vedle pořádání motoristických podniků je naší prioritou také preventivní činnost s důrazem na bezpečnost v silničním provozu, a to zejména jeho nejmladších účastníků. Organizujeme programy a akce, na nichž se řidiči učí předcházet krizovým situacím, pořádáme dětské letní tábory v areálu autodromu, kde provozujeme i dětské dopravní hřiště. Při sestavování kalendáře závodů a akcí myslíme vždy i na vyžití rodin s dětmi. I proto jsme připravili zajímavé obrázkové pexeso s motivem závodních automobilů a motocyklů, které jsme se rozhodli předškolákům darovat,“ vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Sponzorský dar ocenila ředitelka mostecké mateřské školy v Hutnické ulici Petra Nováčková. „Pexeso se nám výborně hodí tematicky. Uspěli jsme totiž v celorepublikové soutěži zaměřené na výuku dopravní výchovy, náš projekt porota ocenila jako druhý nejlepší. Předstihla nás jen školka z Ostravy-Poruby,“ upřesnila.

Hlavní výhru si děti i učitelky užijí, zahrát jim totiž přijede populární hudební skupina Maxim Turbulenc. „K tomu dostaneme také předměty s reflexními prvky. Vhodně doplní právě výuku dopravní výchovy, kterou odlehčíme i pomocí hraní pexesa od autodromu s tematikou motoristického sportu. Auta a motorky nadchly samozřejmě hlavně kluky, ale i děvčata obrázky zaujaly,“ doplnila Nováčková.

Pexeso udělalo radost také dětem z mateřské školy v Obrnicích. „Dárek jsme s učitelkami hned rozdělily mezi děti, které auta a motorky nadchly, s pexesem si okamžitě začaly hrát. Areál autodromu si navíc prohlédnou zanedlouho naživo, sjednali jsme si totiž návštěvu tamního dopravního hřiště v rámci dopravní výchovy,“ potvrdila ředitelka školky Vladimíra Pechanová.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři