Autodrom rozšířil autopark vozů, jež si mohou zájemci pronajmout

19.01.2016 15:00

O nové tři špičkové výcvikové vozy pro sportovní a offroadovou jízdu, jež si mohou zájemci pronajmout, rozšířila svůj autopark společnost AUTODROM MOST. Jedná se o Audi S3 Q, Audi A3 FSI a Land Rover Defender 110 Tdi. Premiéru budou mít už při oficiálním zahájení letošní sezony v sobotu 30. ledna na akci The Most Opening. Návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na volné jízdy na závodním okruhu či sprinty na cílové rovince, kde si mohou nové přírůstky vozového parku poprvé vyzkoušet.

„Snažíme se poskytnout zájemcům o naše kurzy sportovní a offroadové jízdy, ale i jen svezení se po okruhu či offroadové dráze co nejširší výběr velmi kvalitních a silných vozů. Mohou se tak rozhodnout, který jim nejvíce vyhovuje, případně při opakované návštěvě našeho areálu přesednout do dalšího speciálu a porovnat jednotlivé zážitky z jízdy. Nyní už tak mohou vybírat z celé plejády aut,“ vysvětlila investici obchodní a marketingová ředitelka společnosti Jana Svobodová.

Audi S3 je dvoudveřový vůz s motorem vpředu a trvalým pohonem všech čtyř kol, pohání ho řadový čtyřválec o objemu 1984 ccm, čtyřventil, má přímé vstřikování benzínu, přeplňování turbodmychadlem. Může dosáhnout výkonu 195 kw (265 koní). Disponuje automatickou šestistupňovou převodovkou, a umožňuje řazení pod volantem takzvanými pádly. Maximální rychlost je omezena na 250km/h , stokilometrové rychlosti dosáhne za 5,7 vteřiny. Součástí výbavy jsou závodní sedačky s pětibodovým bezpečnostním pásem Sparco a bezpečnostní rám.

Audi A3 je dvoudveřový vůz s motorem vpředu a výkonem 110 kw (150koní). Má manuální převodovku, závodní sedačky s pětibodovým bezpečnostním pásem Sparco, bezpečnostní rám.

Land Rover Defender je pětidveřový devítimístný vůz s karoserii STW, motorem vpředu a trvalým pohonem všech čtyř kol. Naftový řadový pětiválec s rozvodem OHC o objemu 2495 ccm je přeplňovaný turbodmychadlem o výkonu 90 kw (122 koní). Je vybaven pětistupňovou manuální převodovkou s redukcí a možností uzávěrky zadního diferenciálu. Váží 2050 kilogramů. „Zajímavostí tohoto vozu je, že jsme jej pořídili od armády, kde sloužil na misi v Afganistánu,“ doplnila Svobodová.

Účastníci kurzu sportovní jízdy si mohou vybrat i mezi závodními speciály tuzemské značky Škoda. V kurzu offroadové jízdy je pro zájemce připraven také Jeep Cherokee. Společnost AUTODROM MOST ale nabízí i pronájem dalších vozů. Více informací zde.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři