Autodrom zve řidiče na jízdy po okruhu, počet účastníků je omezen

05.05.2020 14:00

Motorističtí fanoušci z řad veřejnosti, kteří chtějí vyzkoušet své řidičské schopnosti i limity svého vozu či motocyklu na uzavřené trati, se konečně dočkají. Mostecký autodrom uspořádá 21. června celodenní testovací jízdy na velkém závodním okruhu. Vzhledem k opatřením v souvislosti s šířením koronaviru a nemoci Covid-19 je účast na akci omezena na 40 osob.

„Nikdo by tedy neměl váhat s registrací, rezervace přijímáme na e-mailové adrese rosenkranzova@autodrom-most.cz,“ upozornila eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Michaela Rosenkranzová.

Od 09:00 do 18:00 hodin s hodinovou přestávkou mezi 12:30 a 13:30 hodin se na dráze vystřídají v půlhodinových intervalech řidiči automobilů s motocyklisty, maximální propustnost trati je 20 vozidel. „Zabezpečíme měření dosaženého času v jednotlivých kolech, každý tak bude mít přehled o svém výkonu,“ uvedla Rosenkranzová.

Cena za celodenní testování činí pro jeden automobil 8 000 korun, pro jeden motocykl 5 600 korun. „Je třeba dodržovat veškerá nařízení a hygienická pravidla kvůli možné nákaze koronavirem. Všichni účastníci akce musejí mít ústa a nos zakryty rouškami, vzdálenost mezi jednotlivými osobami musí být alespoň dva metry. Informace s ohledem na vývoj aktuální situace upřesníme. Po uvolnění restriktivních opatření nabídneme opět osvědčený model desetiminutových jízd po dráze,“ doplnila manažerka.

Zážitek z jízdy po dráze je možné umocnit i za volantem závodního okruhového speciálu OCR (Škoda Octavia III RS). Podmínky pronájmu vozu zájemci najdou zde. „Identický speciál pilotovali naši špičkoví jezdci Tomáš Pekař nebo Petr Fulín, kteří se v něm zúčastnili populárního šampionátu Octavia Cup. Určitě je lákavé vyzkoušet si pocity profesionálního závodníka,“ dodala Michaela Rosenkranzová.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři