Autoshow zahájila důstojně sezonu, motoristické nadšence neodradilo ani počasí

18.04.2017 13:03

Tradičnímu zahájení nové sezony mosteckého autodromu The Most AUTOSHOW #5 nepřálo v neděli počasí, jež se předvedlo jako typicky aprílové. Přesto se na oblíbené celodenní volné jízdy na velkém závodním okruhu sjelo na dva tisíce motoristických nadšenců. „Na dráze se tentokrát vystřídalo 650 řidičů, jízdu po okruhu s vlastním vozem si pořádně užili. Zájem byl i o pronájem vozů a taxijízdy ve speciálech řízených zkušenými piloty v čele se skvělým jezdcem a celkově druhým mužem loni obnoveného seriálu Škoda Octavia Cup Tomášem Pekařem. Tentokrát usedl za volant SUBARU WRX STI ze speciální edice autodromu,“ uvedla eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Pod aktivním dohledem profesionálního závodního jezdce Tomáše Pekaře si zájemci mohou také osvojit potřebné dovednosti a návyky pro jízdu v ostrém tempu po malém i velkém okruhu autodromu. Stačí se přihlásit na kurz sportovní jízdy. Cenné rady i s praktickou ukázkou mělnický jezdec zájemcům poprvé poskytne už ve čtvrtek 11. května. Více informací o kurzu s Tomášem Pekařem zde.

Velký ohlas mezi řidiči i návštěvníky autoshow vzbudil pátý ročník jednokolového, odlehčeně pojatého klání amatérských jezdců LOUDA CUP. Na startu formou Le Mans stanulo dvanáct odvážlivců. Organizátoři jim na přední kapotu jejich vozu umístili košík a do něj vložili tenisový míček. Jeho vypadnutí při jízdě znamenalo diskvalifikaci. Trojici nejrychlejších v cíli pak kromě zajímavého zážitku a dobrého pocitu z předvedeného výkonu čekaly i dárkové poukazy a reklamní předměty autodromu.

Závodu vévodí už delší dobu otec a syn Benešovi se svými vozy Ford Focus. I když v neděli startovali až ze čtvrté a páté příčky, syn nedělní závod vyhrál, otec jistil rodinný úspěch bronzovou příčkou. „Nevynechali zatím žádný Louda Cup, jejich taktika je zřejmě hodně dobrá. Zájem o LOUDA CUP nás skutečně překvapil. Při startu se zatáhla do té doby polojasná obloha a začalo pršet, dokonce padaly i kroupy. Přesto jsme odstartovali, byl to adrenalin,“ zhodnotila klání Raková.

Dubnovou neděli na autodromu zpestřil i fotograf a komentátor motoristických závodů Martin Straka. Promítání svých snímků v tiskovém středisku obohatil o zajímavé příběhy, jež se k fotografiím vážou. Vedle momentek z okruhu diváky potěšily i další poutavé záběry z celého světa. Autor také představil svou poslední publikaci RACING'N'ROLL, v níž má Most jedno z největších zastoupení.

Na autoshow dorazily celé rodiny, což byl podle Rakové i záměr pořadatelů. „Zatímco otcové si vyzkoušeli svůj řidičský um a odvážnější maminky se po dráze svezly se zkušeným jezdcem, děti v hojném počtu využily naše dětské dopravní hřiště. Je v provozu po celý týden, chlapcům a dívkám půjčíme kola, koloběžky či odrážedla a také přilby. Premiéru zažila přestavěná, delší a k předjíždění vhodnější motokárová trať,“ upřesnila.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři