Bentley má novou verzi vozu Continental GT3

16.11.2017 07:58

Bentley Motorsport představil zcela novou podobu závodního vozu Continental GT3 pro sezonu 2018. Modernizace největšího vozu kategorie GT3 vzešla opět ze spolupráce techniků oddělení motorsportu automobilky s partnerským M-Sportem Malcolma Wilsona.

Po čtyřech letech úspěšného nasazení a zisku několika titulů v různých šampionátech GT3, především ale v Blancpain GT Series Endurance Cupu, a vítězství ve 45 závodech připravuje Bentley obměnu generací svého závodního vozu Continental GT3. Nový závodní Continental GT3 pro sezonu 2018 vychází ze zcela nové generace standardního modelu Continental GT. To znamená, že také těží z výhod hliníkové nosné struktury. Její použití umožnilo snížit hmotnost vozu dlouhého 4860 mm a širokého 2045 mm hodně pod hranici 1300 kg, navíc se zlepšením rozdělení hmotnosti.

Pohonná jednotka vychází z dalšího vývoje stávajícího motoru V8 4,0 l twin-turbo s řídicí elektronikou Cosworth. Ten ale dostal přepracovaný systém mazání se suchou skříní a zcela nové sací a výfukové potrubí. Výsledkem je zvýšení výkonu na asi 405 kW (550 k), což je ale hodnota před aplikací restriktoru na základě měření pro vyrovnání výkonnosti BoP (Ballance of Performance). Šestirychlostní převodovka Ricardo má sekvenční řazení. Pohon zadních kol je pomocí spojovacího hřídele z uhlíkového kompozitu. Zavěšení kol a brzdový systém Alcon jsou zcela nové, ale vycházejí ze zkušeností získaných se stávajícím vozem.

Technici M-Sportu pod vedením Christiana Loriauxe, ve spolupráci s Bentley Motorsportem, vedeným Brianem Gushem, nyní zahájili rozsáhlý šestiměsíční testovací program na okruzích ve Velké Británii, Francii a Portugalsku před nasazením vozu do závodů. Součástí testů budou i simulace závodů včetně 24hodinovky.

Bentley Motorsport, sídlící v Crewe, plánuje nasazení dvou nových vozů v Blancpain GT Series Endurance Cupu, kde chce obhájit titul, a ve čtyřech závodech Intercontinental GT Challenge. První start je plánován ve tříhodinovce v Monze 22. dubna 2018. Vrcholem sezony bude čtyřiadvacetihodinovka ve Spa-Francorchamps 28. a 29. července 2018.

Ing. Vladimír Rybecký


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři