Motokurz s Pepou Sršněm

 

Zkušený instruktor a populární testovací jezdec Pepa Sršeň Šiler bude se svým instruktorským týmem (Petr “Péda” Jandovský, Milan “Milda” Klimt, Petr Pospíšil, Jirka “Kapínek” Postl, Shantanu Borský) i sezóně 2024 učit zájemce, jak nejlépe chápat svůj stroj a poradí se správným, zábavným, ale především bezpečným ovládáním motorky. Nebude chybět ani mnoho informací k samotné technice a údržbě stroje ohledně, které dnes panuje mnoho mýtů a polopravd. Vedle teoretické části, do které spadá i kontrola a konzultace k technickému stavu motocyklu, se účastníci na polygonu zaměří na trénink jemné motoriky, správného pohledu a pozice těla při zatáčení. Na velkém okruhu si pak ve skupinách a pod dohledem týmu instruktorů vše vyzkouší během tréninkových jízd v délce 2 hodin, jehož součástí bude závěrečná 30minutová „free ride“.

Podmínka

Statický hlukový limit pro motocykly a skútry je stanoven na 102 dB. Sériové výfukové systémy jsou bez dalších omezení. U motocyklů s upraveným výfukovým systémem je potřeba instalovat ucpávku výfuku (dB killer). Montované sportovní výfuky z výroby (např. Akrapovic) musí být ucpávkou vybaveny také. Homologace výfuku je platná pouze v případě, že je tlumivka instalována. Měření probíhá před vjezdem na trať. Měřící zařízení je umístěno 1m za ústím výfuku, v úhlu 45 stupňů a probíhá ve 4500 ot/min.

Oblečení a ochranné pomůcky nutné pro absolvování okruhové školy: Preferovaná je kožená kombinéza (kůže nebo textil). Dostačující jsou kevlarové džíny. Povinné jsou rukavice s protektory, motocyklové boty a homologovaná integrální přilba. Doporučujeme také páteřový chránič. Před samotným vjezdem na závodní okruh bude oblečení a ochranné pomůcky účastníků kontrolovány.

Kde: Zahájení Polygon Most na adrese Hořanská cesta 205, Most. Součástí kurzu je jízda na závodním okruhu Autodrom Most

Harmonogram:

  • interaktivní teoretická část a technická kontrola motocyklů - 2 hodiny

  • pauza na oběd - 1 hodina

  • výuka s tréninkem v několika sekcích na polygonu - 3 hodiny

  • výuka s tréninkem na závodní trati Autodromu Most - 2 hodiny


Počet účastníků na jednoho instruktora
:
5

Maximální počet účastníků: 24 osob

Mějte na paměti:

- doporučenou přípravu motocyklu do kurzu Motoškoly naleznete zde: https://www.motoskola-srsen.cz/priprava-stroje-do-motoskoly

- z průběhu výuky na závodní trati budou pořízeny profesionální fotografie, které si budete moci zakoupit. Informace k této službě Vám budou zaslány na email před konáním akce

Motoškola není vhodná pro motocykly typu chopper/cruiser.

Cena kurzu

Název kurzu

Cena s DPH

Motokurz s Pepou Sršněm

7.500 Kč


Koupit kurz online


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři