Motokurz s Pepou Sršněm

 

Od sezóny 2022 se mohou zájemci těšit na motorkářský kurz s legendárním Pepou Sršněm. Zkušený instruktor a populární testovací jezdec bude se svým instruktorským týmem (Marek "Mára" Hartl, Pavel "Kotě" Kotěšovec, Jakub "Ksichtík" Vejskal, Petr "Péda" Jandovský, Marcel "Black Baron" Oravec) učit zájemce, jak nejlépe chápat svůj stroj a poradí se správným, zábavným, ale především bezpečným ovládáním motorky. Nebude chybět ani mnoho informací k samotné technice a údržbě stroje ohledně, které dnes panuje mnoho mýtů a polopravd. Vedle teoretické části, do které spadá i kontrola a konzultace k technickému stavu motocyklu, se účastníci na polygonu zaměří na trénink jemné motoriky, správného pohledu a pozice těla při zatáčení. Na velkém okruhu si pak ve skupinách a pod dohledem týmu instruktorů vše vyzkouší během tréninkových jízd v délce 2 hodin, jehož součástí bude závěrečná 30minutová „free ride“.

Podmínka

Statický hlukový limit pro motocykly a skútry je stanoven na 102 dB. Sériové výfukové systémy jsou bez dalších omezení. U motocyklů s upraveným výfukovým systémem je potřeba instalovat ucpávku výfuku (dB killer). Montované sportovní výfuky z výroby (např. Akrapovic) musí být ucpávkou vybaveny také. Homologace výfuku je platná pouze v případě, že je tlumivka instalována. Měření probíhá před vjezdem na trať. Měřící zařízení je umístěno 1m za ústím výfuku, v úhlu 45 stupňů a probíhá ve 4500 ot/min.

Oblečení a ochranné pomůcky nutné pro absolvování okruhové školy: Preferovaná je kožená kombinéza (kůže nebo textil). Dostačující jsou kevlarové džíny. Povinné jsou rukavice s protektory, motocyklové boty a homologovaná integrální přilba. Doporučujeme také páteřový chránič. Před samotným vjezdem na závodní okruh bude oblečení a ochranné pomůcky účastníků kontrolovány.

Kde: Zahájení Polygon Most na adrese Hořanská cesta 205, Most. Součástí kurzu je jízda na závodním okruhu Autodrom Most

Harmonogram:

9:30 - 9:55 registrace

10:00 - 11:30 interaktivní teoretická část a technická kontrola motocyklů

11:30 - 12:00 konzultace k technické kontrole motocyklů

12:00 - 13:00 pauza na oběd

13:00 - 15:00 výuka s tréninkem v několika sekcích na polygonu

15:30 - 16:00 příprava a konzultace výuky s tréninkem na závodní trati Autodromu Most, rozdělení do skupin

16:00 - 18:00 výuka s tréninkem na závodní trati Autodromu Most

18:00 - 18:30 debata s instruktory o průběhu tréninku a výuky, zhodnocení celého dne


Počet účastníků na jednoho instruktora
:
5

Maximální počet účastníků: 25 osob

Možnost zakoupení vánočních dárkových poukazů bude na našem webu od 1.11.2021.

Mějte na paměti:

- doporučenou přípravu motocyklu do kurzu Motoškoly naleznete zde: https://www.motoskola-srsen.cz/priprava-stroje-do-motoskoly

- z průběhu výuky na závodní trati budou pořízeny profesionální fotografie, které si budete moci zakoupit. Informace k této službě Vám budou zaslány na email před konáním akce

Motoškola není vhodná pro motocykly typu choper/cruiser.

Cena kurzu

Název kurzu

Cena s DPH

Motokurz s Pepou Sršněm

7.500 Kč


Koupit kurz online


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři