Carbonia Cup vstoupil v Mostě do deváté sezony

08.04.2019 16:40

Na autodromu v Mostě odstartoval v neděli 7. dubna pod názvem Lutopol Racing Day 9. ročník mezinárodních klubových automobilových závodů Carbonia Cup s více než sto vozy ve startovním poli. Seriál zahrnuje nejen sériová auta, upravené cesťáky a GT vozy, ale také prototypy, speciální konstrukce i formulové vozy. Bez zajímavosti není ani start čistokrevné formule či tzv. velkých motokár značky Performer.

Skupina A patří opět upraveným cestovním a GT vozům. Vzledem k velkému počtu přihlášených vozů diváci uvidí dvě závodní jízdy. Do Carbonia Cupu se po pauze vrací Jiří Mika s Citroenem Saxo VTS, také vrchařský mostecký závodník Miroslav Pešek, s VW Golf pojede domácí pilot Matěj Chabr, dvojici sovětských vozů Lada přiveze německá dvojice T. Roth a S. Landwehr. Pavel a Jiří Zemanové přestoupili do skupiny A ze sériovek a pojedou s osvědčenou technikou Mazda RX8 a Hondou CRX, se kterou přijede i Němec J. Teuser. S pěti vozy BMW si to rozdají O. Krupka, W. Förster, M. Dietze, O. Hauesner a U. Schäffer. Skupinu A obohatí jezdci polští jedzci T. Sacinski a A. Baczynski s Porsche 944.

Se silnějšími vozy skupiny A+ přijedou poprvé letos provětrat svou techniku Jiří Procházka, Otto Svoboda s vozy BMW, Vlastimil Pavlík s Ferrari F430, Jan Starosta s Mustangem GT4, Jiří Sedlák s novým vozem Honda S2000, Richie Rich na Audi R8 LMS, Rakušan Oliver Michael na Porsche GT3 Cup či Honza Hladík s dalším Porsche.

Skupinu B sériových vozů reprezentují stálice startovního pole, jakými jsou Zdeněk Čurda s BMW M3, Radek Zimmer s Exigem nebo Tomáš Beneš na Alfě Romeo. Poměří se s nováčky Ivo Štaidlem s Alfou Romeo, Alešem Gollnerem s Hondou Civic, Vladimírem Zelenkou s Audi A3 nebo Chorvatem Boško Tripalem s Porsche. Měl by svést zajímavý souboj s Miroslavem Beerem na Subaru WRX Sti.

Skupina speciálních vozů skupiny C nabídne 11 rychlých velkých motokár Performer a nové Revolutiony, se kterými pojede jak konstuktér Gottfried Hatz z Rakouska, tak jeho krajan K. H. Matzinger, Němci T. Marggraf, D. Hentschel, či P. Elkmann. Nováčkem je Polák S. Urbaniak. Přijede také Němec Peter Kormann s velkým prototypem PRC Audi Turbo, jeho konkurenty pak budou Rudolf Radič a Martin Kunc s prototypy Radical. O. Hejduk, M. Svačinka, MiVi a Křečkové si zasoutěží na vozech Caterham, s vozy KTM X-Bow bude kroužit trojice M. Šimon, J. Mareček a R. Havlík.

Ve skupině D se očekává velký souboj čtyřiadvaceti formulových monopostů. Pojede jak domácí Honza Rieger a Tomáš Mohelnický s vozy formule Gloria, plejáda německy mluvících pilotů převážně s monoposty Mondial (MT77), chybět nebude ani legendární Estonia. Představí se tak například Peter Benz, Heiko Werner, Daniel Richter, Jeanette Siegert či Sven Steinbach. Do souboje čtyř formulí Renault 2,0 se zapojí i domácí stáj Lutopol s jezdcem Radkem Polákem, Václav Laušmann a dva Němci T. Rädlein a nováček D. Luderer z HKC Academy Most. Lákadlem pro diváky jistě budou dva speciály skupiny D5, tedy nejsilnější formule. Do F4 Abart usedne z GT2 Motorsportu Václav Zajíc a s čistokrevnou formulí Dallara GP2 se představí Lubomír Světinský.Vláďa Rožánek + PET Carboniacup Team 2019 (foto Zuzana Havlínová)

Do Mostu se Carbonia Cup vrátí ještě 17. července a  13. října, kdy letošní sezona posledním závodem vyvrcholí.

Vláďa Rožánek


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři