Carboniacup zamířil už letos podruhé do severočeského Mostu

05.08.2015 11:32

Amatérský závodní Carboniacup si v mnohém nezadá s profesionálními závody. Letos již podruhé jeho jezdci okusí oblíbené zatáčky na autodromu v Mostě. Vstup depem mají diváci zdarma. Garantem tohoto závodu se stal IpRacingshop.cz. Zřejmě nejpočetnější skupinu můžeme očekávat skupinu A, tedy upravené cestovní vozy, kde se zatím přihlásilo nádherných 34 závodních speciálů.

V Mostě se ve středu 5.srpna jede další, v pořadí již čtvrtý závod Carboniacupu a do Mostu se ještě znovu vrátí při posledním klání.

Skupina A upravených cestovních vozů čítá v přihlášených vozech celkem 34 speciálů. Nebudou chybět Fordy Fiesta, BMW 1, ani Škody Octavia. Mezi zajímavými vozy nezanikne Max Hönig s Toyotou Yaris, Otto Svoboda na Škodě 130 RS, Heinz Otto Lenz na VW Golf V, Jeff Alson s Porsche 911, Milan Galáš s Porsche 997 Cup, Dennis Waszek s Ferrari 430GT, či návrat Alfy 147 s Vladimírem Netušilem za volantem. Tento vůz oprášil mostecký tým HKC a stál kdesi v garáži z bývalého působení stáje Ciest la vie. Odstartují i tři Ginnety pánů Adámka, Valáška a Zeunera. Skupinu A vede v sezóně prozatím Jan Semlbauer, před Radkem Hortem a Martinem Jansou.

Šestnáct civilních vozů se prozatím přihlásilo do skupiny B, kterou před závody v Mostě vede Zbyněk Čurda na BMW, před Standou Šedivcem na Corvette ZR1 a Petrem Urbánkem na Hondě Civic. Za zmínku jistě stojí Nissany GTR jezdců Miloty a Marečka, Corvette Alexejeva a Boleslava Waszka a trojice Kaňka, Šmacho a Smirnov pojedou na Alfách Romeo.

Ve skupině C speciálních vozů se na start postaví hned čtveřice prototypů Radical s Radičem, Maděrou, Kreskim a Chodzenem, tedy i pěkné mezinárodní pole nás čeká. S Caterhamy pěkné souboje předvedou třeba Rejman, Kočka, Křečkovi, Bláha, Bratovanov nebo Michal Vítek. Novák, Kodídek a Bartoň přijedou se speciály KTM X-BOW. Společné hodnocení skupin C+D vede Michal Rejman, před Jaroslavem Novákem a Michalem Petrů.

Skupina D formulových vozů si na Lausitzringu udělala pěkný rekord 17 vozů, do Mostu jich zatím máme přihlášeno 10 a mezi nechybí domácí juniorská naděje Václav Šafář s Tomis 04, Jan Rieger s Forimem Honda, Věra Petrů Vostrá na Tomis 99-02 nebo zahraniční účastníci Lutz Stallbaum s MTX 1-03, Peter Benz s MT77, či dvojice Helga Heinrich a Mathias Stark na formulích Renault 2,0.

Vstup do depa průchodem pod tratí mají diváci i tentokrát zdarma.

Vláďa Rožánek


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři