Chlapci a dívky z dětského domova si užili zábavu na autodromu

16.10.2017 15:26

Chlapci a dívky z Dětského domova v Mostě se bavili v areálu místního autodromu. Program pro ně byl součástí druhého kola soutěže Hledá se nový okruhový šampion na velkém závodním okruhu, kterou organizuje Automotoklub Most s podporou Autoklubu ČR. „Dorazilo 20 dětí, kromě prohlídky areálu autodromu se vyřádily ve skákacím hradu, půjčili jsme jim také kola a odrážedla. Vyzkoušely si na nich projet slalom s nasazenými brýlemi simulujícími požití alkoholu či marihuany před jízdou. Dostali jsme od dětí také dárky, které vlastnoručně vyráběly z PET lahví,“ vyjmenovala eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Michaela Rosenkranzová.

Záštitu nad dětským doprovodným programem převzal tuzemský provozovatel elektroenergetické přenosové soustavy ČEPS, a. s. Je tak už poněkolikáté partnerem při významných akcích autodromu, například rallysprintového závodu či evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix.

„ČEPS mladé lidi podporuje dlouhodobě. Je to plně v souladu s našimi aktivitami zaměřenými na bezpečnost silničního provozu a zejména na preventivní akce pro děti a mladé začínající řidiče, mezi něž patří právě i soutěž Hledá se nový okruhový šampion pro mladé lidi ve věku 15 až 27 let,“ uvedla předsedkyně mosteckého automotoklubu a obchodní a marketingová ředitelka autodromu Jana Svobodová.

Dojmy svých svěřenců z návštěvy autodromu shrnula ředitelka dětského domova Marcela Stütz. „Každé vytržení z běžného všedního života naše dívky a chlapci samozřejmě velmi vítají. Exkurze s odborným výkladem a samozřejmě také adrenalinové aktivity, kdy mohli vypustit trochu páry, byly pro ně proto opravdovým zážitkem,“ upřesnila.

Jedním z konkrétních výstupů vzájemné spolupráce se společností ČEPS je podle Svobodové právě dlouhodobá podpora opuštěných dětí a dětí bez rodičů z Dětského domova v Mostě. „Směřovali jsme do domova i část výtěžku letošního jubilejního ročníku závodu Czech Truck Prix,“ upřesnila.

Akciová společnost ČEPS působí na území ČR jako výhradní provozovatel elektroenergetické přenosové soustavy. ČEPS udržuje, obnovuje a rozvíjí 42 rozvoden se 75 transformátory, z nichž některé jsou určeny k převodu elektrické energie z přenosové do distribuční soustavy. Stará se také o více než 5 700 kilometrů vedení nejvyššího napětí 400 a 220 kV.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři