Czech Truck Prix & OMV MaxxMotion NASCAR Show

   

27. - 29. 8. 2021

Závody evropského šampionátu okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC) a evropská série NASCAR, jedna z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších kategorií Stock Car asociace National Association for Stock Car Auto Racing (NASCAR). Ve Spojených státech se jezdí už od roku 1948.

Mostecký okruh přivítá 29. ročník svého nejprestižnějšího a nejnavštěvovanějšího podniku každoročního kalendáře Czech Truck Prix, jehož součástí je také The Most Truck Festival. Atraktivitu závodního víkendu znásobí OMV MaxxMotion NASCAR Show, přesunutá z důvodu opatření proti šíření nemoci covid-19 z červnového termínu.


 


Spolupořadatelem akce je AUTOMOTOKLUB MOST v AČR z.s.

  

Závody v sobotu i v neděli!

Pátek je vyhrazen tréninkům a kvalifikacím. Sobotní a nedělní program je téměř identický. Trucky v sobotu odjedou kvalifikaci a první dva závody, v neděli druhou kvalifikaci a zbývající dva závody. NASCAR Whelen Euroseries odjede v sobotu první závodní jízdy obou kategorií, tedy EuroNASCAR Pro a EuroNASCAR 2. V neděli zbývající dva závody. Doprovodné série pojedou první závod v sobotu a druhý závod v neděli.

Závodní víkend zahrnuje:


ETRC

Evropský šampionát okruhových tahačů. Kalendář pro sezonu 2021 obsahuje sedm závodních víkendů na nejnáročnějších evropských okruzích. Úvodním podnikem sezony bude závodní víkend v italském Misanu (22. a 23. května). Následuje Hungaroring v Maďarsku (12. a 13. června), německý okruh Nürburgring (17. a 18. července), závodní víkend Czech Truck Prix v Mostě (28. a 29. srpna), belgický okruh v Zolderu (11. a 12. září) a okruh Bugatti v Le Mans ve Francii (25. a 26. září). Sezona vyvrcholí o prvním říjnovém víkendu na okruhu ve španělské Jaramě. Zda se všechny závody v naplánovaných termínech uskuteční, závisí na vývoji pandemie koronaviru a nemoci covid-19 v Evropě.


NASCAR Whelen Euroseries

Jedna z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších sérií kategorie Stock Car. Ve Spojených státech se jezdí už od roku 1948. Stock Car vozy byly sériově vyráběné automobily s minimálními úpravami. Časem se kategorie přetransformovala tak, že původně používané vozy již připomíná jen silueta karoserie a vnější motivy světel a masky. Dnešní Stock Car tvoří svařený trubkový rám, do kterého je zasazen interiér a motor, zakrytý karoserií z laminátu. Konstrukce všech vozů je identická, jsou poháněné motorem Chevrolet V8 o výkonu 400 koní přes čtyřstupňovou manuální převodovku na zadní nápravu. Piloti nemají k dispozici žádné elektronické pomůcky.
Vstupné

Zakoupené vstupenky na OMV MaxxMotion NASCAR Show (ročník 2020 a původní termín 2021) zůstávají v platnosti. Návštěvníkům bude umožněn vstup do paddocku. Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu programu vzhledem k aktuální epidemické situaci. 

Jednodenní dospělý výběr z: SO | NE v předprodeji

850 Kč

34 Eur

Jednodenní dospělý výběr z: SO | NE na místě

990 Kč

40 Eur

Jednodenní dítě do 17 let včetně výběr z: SO | NE v předprodeji, na místě

190 Kč

8 Eur

Jednodenní dospělý pouze v PÁ v předprodeji, na místě

290 Kč

12 Eur

Jednodenní dítě do 17 let včetně pouze v PÁ v předprodeji, na místě

90 Kč

4 Eur

Víkendové VIP veškeré dny PÁ | SO | NE prodej pouze v předprodeji (VYPRODÁNO)

6.900 Kč

276 Eur

Jednodenní VIP výběr z: SO | NE prodej pouze v předprodeji (VYPRODÁNO)

3.960 Kč

159 Eur

Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Předprodej zvýhodněných vstupenek bude ukončen 26. 8. 2021.

Parkování pro návštěvníky - P1 (lze zakoupit v předprodeji spolu se vstupenkou)

Děti do výšky 130 centimetrů mají vstup zdarma.

Držitelé průkazu ZTP/P mají parkovné a vstup s doprovodem zdarma.

Držitelé průkazu ZTP mají zdarma pouze vstup do areálu autodromu.

Drobná domácí zvířata mají vstup do areálu povolen.

VIP vstupenka obsahuje:

 • Celodenní občerstvení včetně nápojů, platí pouze SO | NE
 • Parkoviště v bezprostřední blízkosti VIP zázemí
 • Drobný upomínkový dárek
 • Tombolu o ceny
 • Možnost jízdy po obslužných komunikacích ve VIP Shuttle
 • Komentovanou autogramiádu jezdců
 • Expozici vítězných pohárů
 • Vstup na VIP terasu
 • Gridwalk před závodem

Pravidla vstupu pro diváky

Podmínky vstupu pro diváky se řídí podmínkami MZ a mimořádnými opatřeními vlády ČR (bod 16 - podmínky pro vstup osob do vnitřních a venkovních prostor nebo pro účast na hromadných akcích).

Při příchodu musí všichni diváci prokázat splnění jedné z následujících podmínek vstupu: 

 • doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní
 • doložit negativní POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
 • doložit prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce
 • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní

 Pro rychlé odbavení doporučujeme stáhnout aplikaci Tečka

Do Mostu vlakem Českých drah se slevovým kódem!

Využijte kód MAX9-EHAO-FJRS a získáte slevu 25 % na nákup jízdenek s cílovou nebo výchozí stanicí Most na akci Czech Truck Prix.
Kód platí na jízdenky ve 2. vozové třídě, Flexi i Vázané jízdenky i na slevu pro děti. Cestující slevový kód zadá před platbou v nákupním košíku kliknutím na "Uplatnit slevový kód, voucher, dobropis nebo věrnostní body".

 


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři