Czech Truck Prix přilákala bezmála 100 tisíc lidí, domácí jezdce hnali za vítězstvím

04.09.2016 23:07

Czech Truck Prix 2016 je minulostí. Mostecký autodrom hostil evropský šampionát okruhových tahačů FIA ETRC o tomto víkendu už počtyřiadvacáté v řadě. V sobotu a v neděli našlo na nejprestižnější a nejnavštěvovanější závody v každoročním kalendáři autodromu cestu 98 500 lidí. „Přiblížili jsme se stotisícové hranici, zatím jsme ji však nepokořili. Jsme ale velmi spokojeni a děkujeme fanouškům, že se v tak hojném počtu přišli a přijeli podívat. Vytvořili skvělou atmosféru zejména domácím jezdcům, kteří se jim odvděčili skvělými výkony,“ uvedla obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Také dva nedělní závody truckerů přinesly hodně napínavých a zajímavých momentů a stejně jako v prvních dvou kláních v sobotu dominovali startovnímu poli vedoucí jezdci průběžného pořadí letošního šampionátu: Němec Jochen Hahn a domácí jezdec týmu Buggyra Adam Lacko. Vzájemný souboj nakonec v Mostě vyzněl nerozhodně. Odstup Lacka od prozatímního lídra Hahna zůstává třináctibodový, stejně jako po závodech na maďarském Hungaroringu minulý víkend.

V prvním sobotním závodě Lacko v nervy drásajícím souboji v posledním kole na cílové rovince Hahna pokořil, a oslavil tak své letošní jubilejní desáté vítězství. V neděli, kdy naopak dvakrát triumfoval Němec, se domácí jezdec musel spokojit s dvěma druhými místy. Smůlu měl Lackův týmový kolega Jiří Forman, který ve druhém nedělním závodě s přehledem hlídal vedoucí pozici před Saschou Lenzem, v sedmém kole však Formanovu tahači praskl levý přední kotouč. Nováček šampionátu tak musel odstoupit.

I přesto si mladík, který letos nahradil v týmu Buggyry dvojnásobného evropského šampiona Davida Vršeckého, víkend na mosteckém autodromu pochvaloval. „Je tu neskutečná atmosféra. Nikdy jsem nezažil, abych v autě slyšel fandící diváky. To mě asi i nakoplo a jel jsem, co to šlo,“ ocenil Forman fanoušky na tribunách.

Neméně zábavy a adrenalinu nabídly také vložené závody FIA ETRC, a to série Clio Cup CE a KIA Lotos Race. V Mostě ale samozřejmě nemohl chybět ani letos obnovený okruhový šampionát Škoda Octavia Cup. Výsledky sobotního ani nedělního závodu se sice do průběžného pořadí šampionátu nezapočítávají, jezdci to ale divákům nedali nijak znát a předvedli velmi atraktivní podívanou.

České fanoušky potěšil zejména Tomáš Pekař, který se představil jako skvělý pilot jak cupového Renaultu, tak cupové Octavie třetí generace. V sobotním i nedělním závodu pohárového Clio Cupu v Mostě s přehledem zvítězil, skvělý úspěch pak znásobil stříbrnými příčkami i v obou závodech Octavia cupu. 

Víkend na mosteckém autodromu nabídl divákům kromě sportovního zážitku i šanci zachránit lidský život. Závody Czech Truck Prix se totiž staly součástí kampaně Jedu na dřeň!, nad níž převzal patronát Autoklub ČR. Každý návštěvník autodromu ve věku od 18 do 35 let se mohl přihlásit do registru potenciálních dárců kostní dřeně. „Za sobotu a neděli se podařilo získat 251 nových potenciálních dárců dřeně. Registr se tak rozrost na již 1 252 odvážných z řad fanoušků motorsportu. Velmi si jejich přístupu vážíme,“ zhodnotil kampaň Jan Čada ze společnosti Reklamní inženýři, která je autorem projektu.

Závodní víkend na autodromu provázel i tradičně bohatý doprovodný program se spoustou zábavy a atrakcí.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři