David Vršecký pojede o prázdninách Zlatou míli

28.05.2018 13:42

Dvojnásobný vítěz evropského šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (ETRC) a držitel prestižního ocenění Zlatý volant David Vršecký z roudnického týmu Buggyra se v polovině prázdnin objeví na mosteckém okruhu v nezvyklé roli. „Organizujeme společně s týmem Buggyra originální výlet plný adrenalinu na našem okruhu pod názvem Zlatá míle, a to 27. a 28. července. Je zaměřen na vášnivé řidiče a milovníky motorsportu, nabízí však program pro celé rodiny,“ vysvětlila eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Tereza Zajíčková s tím, že průvodcem výletu bude právě David Vršecký.

Účastníci výletu vyrazí z Prahy, první zastávkou bude technologické centrum týmu Buggyra v Roudnici nad Labem. „Následuje společná snídaně, návštěva zázemí týmu včetně prezentace tahačů a prohlídky minimuzea s expozicí závodního oblečení a stovkami vyhraných pohárů a cen,“ upřesnila Zajíčková.

Skupina pak bude pokračovat do areálu mosteckého autodromu, kde ji čeká exkurze po závodní věži, jízda v motokárách a na čtyřkolkách. „Po stylovém obědě v boxech už přijde adrenalin. Každý se může projet ve vlastním voze po závodním okruhu, přitom využít koučinku Davida Vršeckého. Vítěze soutěže o taxijízdu pak David proveze po okruhu ve voze safety car. Každý účastník dostane dárek a také fotodokumentaci z výletu,“ doplnila Zajíčková.

Více informací zájemci získají zde, kde se mohou přihlásit na výlet prostřednictvím on-line formuláře.

Buggyra jako jeden z nejúspěšnějších týmů ETRC vykročila o uplynulém víkendu na okruhu v italském Misanu za obhajobou titulu. A to jak individuálního, kdy post úřadujícího evropského lídra z loňského roku drží pilot Adam Lacko, tak týmového. K dvojnásobnému úspěchu přispěl právě David Vršecký, letos jej v kokpitu druhého vozu nahradil Brit Oly Janes.

Start Buggyry za obhajobou v Misanu zkomplikovaly zdravotní potíže šampiona Lacka. Adam po náročné operaci a v bolestech nakonec všechny čtyři úvodní závody absolvoval. Zatímco v sobotu dokázal oba dojet na skvělé stříbrné příčce, v neděli už se tak nedařilo. Třetí závod po kolizi znamenal deváté místo, závěrečný nedělní závod po další kolizi už David nedojel. Premiéru nové sezony tak proměnil v průběžnou pátou pozici v celkovém hodnocení jezdců. Týmový kolega Oly Janes získal dvakrát pódium v hodnocení nováčků, žádný bod si však zatím nepřipsal. V hodnocení týmů je Buggyra po úvodním závodním víkendu rovněž pátá. Díky dvěma víkendovým vítězstvím se vedení v průběžném pořadí ujal Němec Jochen Hahn s vozem Iveco.

Fanoušci se na domácí pokračování šampionátu okruhových tahačů, které se uskuteční už tradičně pod názvem Czech Truck Prix na mosteckém autodromu, mohou těšit o víkendu 1. a 2. září.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři