Do areálu mosteckého autodromu dorazilo 1 140 čerstvých koní ze stáje KIA

02.09.2019 10:19

Společnosti KIA MOTORS CZECH a AUTODROM MOST slavnostně vstoupily do pátého roku vzájemné spolupráce zaměřené na bezpečnost silničního provozu. Patří k ní také každoroční obnova flotily vozů KIA, jež slouží jako instruktážní a předváděcí vozidla v kurzech bezpečné jízdy na výcvikových plochách polygonu. Účastníci kurzů mají k dispozici sedm vozů KIA Ceed 1,4 CVVT ve výbavě Cool a s výkonem 100 koní, zbylé čtyři slouží jako předváděcí a manažerská vozidla. Celkově se tak bude na mosteckém polygonu a v jeho okolí prohánět 1 140 koní ze stáje KIA.

Na polygonu mosteckého autodromu se díky spolupráci obou partnerů dosud vystřídalo 41 vozů KIA Ceed, které dohromady najezdily téměř 30 tisíc kilometrů. „Bezpečnost na silnicích je jedním z důležitých společenských témat. Právě příprava na krizové nebo nenadálé situace, jimž se kurzy bezpečné jízdy věnují, je jednou z nejúčinnějších cest, jak aktivně ke zvýšení bezpečnosti přispět. Jsme přitom rádi, že autodrom ve svých kurzech využívá právě vozy KIA Ceed, známé svojí dobrou ovladatelností a přesnou odezvou řízení,“ uvedl Arnošt Barna, výkonný ředitel společnosti KIA MOTORS CZECH.

„Pro každý úspěšný projekt je potřeba kontinuita a trpělivost. Proto si vážíme toho, že spolupráce s automobilkou KIA je dlouhodobá. Díky tomu si své schopnosti mohlo s vozy KIA Ceed vyzkoušet už 13 tisíc návštěvníků našich kurzů. Ověřili si zároveň, jak účinně mohou pomoci prvky aktivní bezpečnosti, kterými zkušební modely disponují již v základní výbavě. To je také velmi důležitý aspekt,“ potvrdil pozitivní zkušenost s vozy KIA výkonný ředitel společnosti AUTODROM MOST Ivo Diviš.

Prodloužení spolupráce potvrdily obě strany symbolicky v sobotu 31. srpna při nejprestižnějším podniku mosteckého autodromu, jímž je Czech Truck Prix. Jeho již tradiční součástí jsou také závody série KIA Platinum Cup. Jezdci mají k dispozici profesionálně připravené vozy KIA Picanto, za jejichž volant se lze posadit už po dosažení 15 let věku.

Spolupráce automobilky KIA a mosteckého autodromu se neomezuje pouze na kurzy bezpečné jízdy, ale cílí také na osvětové aktivity. Na začátku tohoto roku například obě společnosti zveřejnily průzkum mezi účastníky kurzů bezpečné jízdy, který se zaměřil na bezpečnost na silnicích. Řidiči přiznávali, že jejich nejčastějším prohřeškem je nevěnování dostatečné pozornosti řízení, a to přesto, že jde podle nich zároveň o druhé nejnebezpečnější chování hned za agresivní jízdou a takzvaným vybrzďováním. Velká část řidičů také přiznala občasné výrazné překračování maximální povolené rychlosti.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři