Do bezplatného kurzu mohou seniory přihlásit i děti či vnoučata

12.08.2020 14:18

Jedinečnou možnost ověřit si svou aktuální kondici za volantem mají senioři ve věku nad 65 let v bezplatném kurzu, který je součástí projektu Jedu s dobou. Na cvičných plochách polygonu mosteckého autodromu si vyzkoušejí zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, zvládání smyku, manévrování s vozidlem za různých okolností, vnímání rizika takzvaných mrtvých úhlů při pohledu z vozidla nebo rozpoznávání bezpečné vzdálenost při souběžné jízdě. „Pokud jsou vaši rodiče nebo prarodiče stále aktivními řidiči, ale třeba si příliš nerozumějí s počítačem, přihlásit do kurzu je můžete i vy,“ upozorňuje ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Pro seniory je v Mostě až do konce listopadu připraveno ještě osm kurzů ve čtyřech dnech. Dopolední kurz začíná v 08:00 hodin, odpolední ve 14:00 hodin. Zájemci se mohou zaregistrovat na webových stránkách projektu Jedu s dobou, nebo na webových stránkách mosteckého autodromu, všechny termíny a kontaktní informace najdou zde. „Praktickému výcviku předchází teoretická výuka v učebnách polygonu, v hodinové přestávce si účastníci kurzu pochutnají na obědě či večeři, podle toho, který kurz zvolí. Jídlo je také zdarma,“ upřesnila Raková.

Nejbližší dva kurzy se uskuteční v neděli 23. srpna, další dva v neděli 20. září. „Volná místa ještě jsou, a to dopoledne i odpoledne. Všichni senioři, kteří k nám dosud zavítali, byli s přístupem našich instruktorů velmi spokojeni. Pochvalovali si, že se dozvěděli řadu novinek z legislativy a dopravních předpisů i spoustu dobrých a užitečných rad, jak si za volantem co nejlépe počínat. V praktické části je pak překvapilo například chování auta při slalomu mezi kuželi, nebo při jízdě z kopce s vodními překážkami,“ uvedla ředitelka.

Organizátorem projektu Jedu s dobou je už třetím rokem Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů Autoklubu ČR (AČR) ve spolupráci s Radou seniorů ČR. Finanční podporu poskytuje fond zábrany škod ve správě České kanceláře pojistitelů. Kurzy organizuje vedle mosteckého autodromu dalších sedm tuzemských center bezpečné jízdy.

Ideou vzdělávacího programu je navázat na celoživotní zkušenosti řidičů s cílem rozšířit jejich informovanost v oblasti legislativy, bezpečnosti silničního provozu a zdravovědy s následným ověřením jejich řidičských návyků. V roce 2019 absolvovalo bezplatný kurz bezpečné jízdy po celé republice více než 6000 seniorů.

Mostecký autodrom nabízí kurzy bezpečné jízdy pro řidiče celoročně. Jejich náplň se přizpůsobuje různým skupinám, například mužům, ženám, mladým začínajícím řidičům, rodinným příslušníkům či pracovním kolektivům. Kurzy využívají plochy polygonu, který patří k nejkomplexnějším a nejmodernějším zařízením u nás. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízí jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít