Doba zimních pneumatik nastává, odborník radí jejich včasnou výměnu

19.10.2016 16:58

Nastal čas, kdy je třeba vyměnit na autě sadu letních pneumatik za zimní. I na silnicích už se začalo projevovat podzimní ochlazení. I když zatím neudeřily noční či ranní námrazy, nebezpečný je i studený déšť a spadané listí, jež vytvářejí na vozovce kluzkou vrstvu. Motoristé musejí myslet také na to, že už neplatí zákon o zimní výbavě, který ji nařizoval od 1. listopadu do 31. března. Zimní výbavou řidič musí nově auto opatřit vždy, pokud to vyžadují povětrnostní podmínky bez ohledu na datum a také pokud vjede do úseku ohraničeného dopravní značkou Zimní výbava. Zkušený instruktor kurzů bezpečné jízdy Jiří Patera je zastáncem včasné výměny pneumatik.

„Ukončení platnosti zákona v praxi znamená, že může-li řidič očekávat změnu počasí, musí přezout na zimní pneumatiky. Pokud by přesto vyjel na letní sadě a způsobil nehodu a následnou škodu, pojišťovna by nemusela v takovém případě plnit smluvní podmínky. Vždy je proto lepší přezout o něco dříve, než se nechat počasím zaskočit. Když v současné době jezdíme ráno do práce, je už zima. Stejné je to při návratu domů. Pracovní dobu, kdy se ještě může oteplit, trávíme v kanceláři či dílně. To je také argument pro přezutí. Navíc při klidné a rozumné jízdě zimní pneumatiky nepoškodíte ani na suché vozovce,“ radí Patera.

Na zákazníky je připravený i pneuservis v areálu mosteckého autodromu. Výměnu sady pneumatik včetně nahuštění a vyvážení kol lze pořídit už od 400 korun. Řidiči, kteří využijí této nabídky do konce října, dostanou při odjezdu drobný dárek od společnosti AUTODROM MOST.

Pro automobilisty i motocyklisty je pneuservis v areálu autodromu otevřený po celý týden, tedy od pondělí do pátku od 08:00 do 18:00 hodin, v sobotu a v neděli pak od 07:00 do 18:00 hodin. Termín si lze i předem sjednat na telefonním čísle 702 183 077 či e-mailové adrese pneuservis@autodrom-most.cz. Kromě oprav pneumatik a duší pneuservis nabízí i sezonní uskladnění pneumatik, jejich zpětný odběr a ekologickou likvidaci ojetých pneumatik.

Standardní součástí služby je demontáž, montáž a vyvážení kol odborně vyškoleným personálem na nejmodernějším strojním zařízení. „Zákazníci si mohou objednat také výměnu brzdových destiček, žárovek, olejů a drobné servisní práce a vybrat si z nabídky autokosmetiky, pneumatik a disků. Nad rámec vyjmenovaných služeb si lze nechat vyčistit vnitřní prostory i exteriér vozu,“ vyjmenoval technický ředitel autodromu Pavel Pech.  


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři