DOPROVODONÝ PROGRAM

18. – 19. června

RETRO PLAKÁTY – FAN VILLAGE

Výstava historických plakátů z archivu autodromu od roku 1983, kdy se jel první závod O POHÁR AUTODROMU MOST na novém okruhu. Vstupné tehdy stálo 20 korun. Retro plakáty si zájemci mohou i zakoupit.  

 


DRAŽBA PLAKET S PŮVODNÍN ASFALTEM – FAN VILLAGE

Dražba dalších z celkem 99 kusů původního asfaltu velkého závodního okruhu mosteckého autodromu z roku 1983. Artefakt sestává z kusu asfaltu zasazeného do stříbrné destičky s vyobrazením oválu a jmény věhlasných pilotů, kteří se v minulosti po asfaltu mostecké dráhy proháněli. Patří mezi ně například Valentino Rossi, Max Biaggi, Carlos Sainz, David Coulthard či Mika Häkkinen.

 


EXPOZICE HISTORICKÝCH VOZŮ – parkoviště naproti FAN VILLAGE

Výstava 30 veteránů, které se zúčastnily v minulosti závodů na mosteckém okruhu. V neděli od 15:15 do 15:45 hodin se některé z vystavených vozů zapojí do exhibičního závodu na velkém okruhu autodromu.

 


ROZHOVORY A AUTOGRAMIÁDY S LEGENDAMI MOTORSPORTU – FAN VILLAGE

Diváci si mohou popovídat s žijícími legendami automobilového sportu. Do Mostu zavítá rallyový a okruhový jezdec Břetislav Enge, který zářil zejména ve Škodě 130 RS. Na dotazy odpoví také Jiří Patera, který od roku 1973 patřil k pravidelným účastníkům rally podniků, závodů do vrchu i okruhových seriálů. Zajímavosti o autodromu prozradí jeho archivář Josef Farský. Autogramiádu obohatí i další jezdci, kteří závodily s některými z vystavených veteránů.

 


VIP OSOBNOSTI – FAN VILLAGE

Autogramiáda a rozhovory s pilotem Formule 1 Tomášem Engem, zpěvačkou Olgou Lounovou a hercem Lukášem Langmajerem. Enge s Lounovou se zúčastní mosteckého závodu obnoveného legendárního okruhového seriálu Octavia Cup.

 


ADRENALIN SHOW – VELKÝ ZÁVODNÍ OKRUH, CÍLOVÁ ROVINKA

V nedělní polední pauze si změří síly v rychlostní zkoušce herec Lukáš Langmajer se závodním jezdcem Michalem Matějovským. Oba osedlají cupovou Octavii druhé generace. Ve druhé pauze se pak představí v driftérské show členové populární skupiny Czech drift series.

 


OFFROAD PROGRAM

Taxijízdy ve vozech Jeep nebo LandRover na offroadové dráze autodromu. Meeting point v Auto Gallery, odkud hosty převezeme na offroadovou dráhu. Program zajištěn v sobotu i v neděli od 10:00 do 17:00 hodin.

 


TAXIJÍZDY

Taxijízdy v závodních speciálech jako například Škoda Octavia I, Škoda Octavia EVO III, Škoda Octavia DTM, Škoda Octavia D-WRC, Subaru, BMW M3, Nissan GT-R. V neděli je možné si objednat VIP taxijízdu s hercem Lukášem Langmajerem, se závodní jezdkyní Michaelou Maňovskou či jezdcem Michalem Matějovským.

 


DĚTSKÝ PROGRAM – FAN VILLAGE, DĚTSKÉ DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ

Centrem zábavního programu pro nejmenší návštěvníky bude FAN VLLAGE a dětské dopravní hřiště s přilehlým zázemím. Zapůjčit si je možné zdarma kola, koloběžky, odrážedla a přilby. Nejmenší návštěvníci se mohou těšit také na skákací race hrad, závod ve slalomu či vědomostní soutěže. Součástí dětského programu je i výtvarný koutek či malování na obličej.

 


SOUTĚŽE – FAN VILLAGE

Soutěže pro diváky z historie motoristického sportu v Mostě a jeho okolí o zajímavé ceny. Organizátoři vyhodnotí i soutěž na facebooku autodromu, vítěz vyhrává taxijízdu s hercem Lukášem Langmajerem.


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři